Неделя, Август 09, 2020
Николай Боруков влезе в болница, Монтана падна от Нефтохимик

Баскетболистките на Монтана загубиха последната си среща за 2014 година. Пред едва стотина зрители в зала „Младост” монтанчанки отстъпиха на Нефтохимик (Бургас) със 73:87. Непосредствено преди мача ст. треньорът на домакините Николай Боруков вдигна кръвно, бе закаран спешно на преглед в болницата, а в негово отсъствие отборът бе воден от помощника му Александър Апостолов. Младият специалист нямаше голям избор около състава. Центровете Кортни Дювър и Юдит Койдачи и националката Катя Кордова са контузени. Още в началото на двубоя пък Даниела Петева изкълчи глезен и напусна принудително игра. Въпреки това отборът на Монтана изигра отлично първо полувреме, в което дълго водеше в резултата, като на моменти разликата достигаше осем точки. Умората обаче си каза думата и през втората част гостите логично стигнаха до победата, която бе седма поред за отбора. Неда Джурич бе най-резултатна за Монтана с 20 точки, 16 точки добави Емилия Янчева. С 24 точки за победителките мача завърши Вера Перосристийска.

Монтана – Нефтохимик 73:87 (22:27, 27:22, 10:17, 14:19)

Монтана: Ренета Дикова 12, Мария Цанкова 10, Емилия Янчева 16, Даниела Петева 3, Стефка Николова 12 (Неда Джурич 20). Треньор: Александър Апостолов.

Нефтохимик:Драгана Гобелич 10, Вера Перосристийска 24, Борислава Христова 12, Шарел Алън 14, Ивелина Вранчева 11 (Лидия Върбанова 9, Мария Желязкова 5, Габриела Костова 2, Росица Йончева,Таня Енева). Треньор: Дечо Коешинов.

Съдии: Младен Марков, Севдалин Манчев, Георги Гочев.