Понеделник, Октомври 19, 2020
Монтана разгроми с 5:0 Беласица в контрола играна в Требич (снимки и видео)

Отборът на Монтана започна с убедителна победа серията си от контролни срещи от лятната предсезона подготовка, която е насочена основно към предстоящия бараж с 12-ия в efbet лигата. На един от терените в софийския квартал „Требич“ монтанци разгромиха с 5:0 третодивизионния Беласица (Петрич). Сред зрители на стадиона бяха бившият треньор на монтанци Любо Трайков и една от легендите на Септемврийска слава (Михайловград), Ботев (Враца) и ЦСКА Цветан Данов-Сантос. Собственикът на новака в елита ЦСКА 1948 Цветомир Найденов пък изгледа първото полувреме в компанията на президента на монтанския клуб Румен Панайотов.

От треньорския щаб на монтанци пуснаха два различни състава през двете полувремена. Цял мач игра единствено Алекс Георгиев, а почивка получиха вратарят Марин Орлинов, защитникът Валери Христов и нападателите Николай Минков и Росен Кръстев. Първият бе освободен, за да присъства на първия рожден ден на своя син, а останалите трима не играха заради здравословни проблеми. Дебют със синия екип направиха Преслав М. Петров и Ивелин Илиев.

Очаквано Монтана превъзхождаше далеч по-неопитния си съперник, създаде една дузина голови ситуации пред вратата на петричани, вкара четири гола до почивката и добави още един в началото на втората част. Резултатът откри Тони Тасев в 17-та мин. засичайки от въздуха прецизно подаване на Атанас Илиев. В 25-та мин. един от най-дейните в състава на монтанци Борислав Дамянов се пребори с двама защитници на символичните гости на десния фланг, последва остро центриране в пеналта, а на близката греда Божидар Станчев в опита си да избие топката я изпрати неспасяемо под гредата. В 40-та мин. удар на Борислав Балджийски срещна напречната греда. Две минути по-късно с удар от близо Боби Дамянов направи резултата класически, а след още две Балджийски направи 4:0, като асистенцията отново бе на Наско Илиев. В последната атака преди почивката капитанът на Беласица Мартин Таушанов можеше да намали, но вратарят на Васил Симеонов изби в корнер силния му удар.

През второто полувреме Монтана не изпусна инициативата, но успя да вкара само веднъж. Направи го в 48-та мин. новото попълнение Ивелин Илиев-Шакири. 22-годишното крило, което премина на стадион „Огоста“ от Кариана, се разписа при меле пред вратата на Кирил Георгиев. В следващата проверка Монтана ще се изправи срещу новака във Втора лига Миньор (Перник). Мачът е на 19 юни, петък, от 18:00 часа на стадиона в миньорския град.

Монтана - Беласица (Петрич) 5:0

Монтана първо полувреме: Васил Симеонов, Алекс Георгиев, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Костадин Гаджалов, Стефан Каменов, Борислав Дамянов, Йордан Йорданов, Атанас Илиев, Борислав Балджийски, Тони Тасев. Треньор: Венци Иванов.

Монтана второ полувреме: Петър Петров, Алекс Георгиев, Стефан Цонков, Ваньо Илиев, Преслав М. Петров, Димитър Илиев, Сергей Георгиев-кап., Владимир Айтов, Румен Руменов, Николай Цветков, Ивелин Илиев. Треньор: Светлан Кондев.

Беласица: Захари Димитров, Атанас Карачаров, Крум Николов, Божидар Станчев, Симеон Бояджиев, Мартин Таушанов-кап., Димитър Стоев, Александър Александров, Аспарух Шамшелов, Венци Маламов, Живко Димитров (Кирил Георгиев, Александър Смилков, Петър Добриинков, Марин Георгиев, Иван Мирчев, Благовест Танев, Благой Чапаков). Треньор: Саша Симонович.

Голмайстори: 1:0 Тони Тасев (17), 2:0 Божидар Станчев (25-автогол), 3:0 Борислав Дамянов (42), 4:0 Борислав Балджиийски (44), 5:0 Ивелин Илиев (48).
Главен съдия: Димитър Димитров.

Асистенти: Станислав Станев, Георги Великов.

Стадион в софийския квартал „Требич“-30 зрители.