Сряда, Октомври 21, 2020
Кадетките на Монтана първи на турнир в Драгалеци

Отборът на Монтана спечели първия си за 2016 г. турнир по баскетбол за кадетки. Срещите от него се играха в салона на 50-то основно училище в софийския кв. Драгалевци, където се намира и залата на БК Шампион. Възпитаничките на треньорския тандем Петър Гергов-Александър Мишев победиха Рилски спортист (Самоков) с резултат 64:50 и се наложиха само с една точка разлика над столичния Септември – 69:68. С първото място, което зае през есента, на междуобластното първенство в област „Рила”, Монтана пък си извоюва правото да бъде домакин на зоналното първенство за кадетки. То ще се проведе през месец май. До тогава, по идея на БФБ, по-добрите отбори от областите Рила, Витоша и Родопи ще участват в подобни турнири, какъвто бе този в 50 ОУ.