Монтана отново поведе на Берое в битката за шампионската титла

Баскетболистките на Монтана спечелиха първото си гостуване в Стара Загора. В среща No.3 от финалния плейоф за титлата воденият от треньора Стефан Михайлов северозападен тим победи Берое с 69:60 и поведе с 2-1 в серията. Четвъртата среща е в понеделник отново в града на липите, като при нов успеха монтанчанки ще триумфират с шампионската титла. Ако се стигне до равенство, решителният пети мач е на разпети петък в зала „Младост”.

Монтана влезе по-добре в мача, поведе със 7-0, но след това позволи на домакините да направят 14 безответни точки. Във втората част преднината на беройки стана 16 точки. Гостите не се предадоха, а веднага след почивката наложиха смазващо превъзходство, отбелязаха 25 т., а позволиха на съперника им да вкара само 8. Последната четвърт шампионките изиграха тактически правилно, за да ликуват като победителки. Две състезателки на Монтана завършиха с дабъл-дабъл. Радостина Димитрова вкара 15 точки и към тях добави 12 борби, с 15 т. и 11 борби се отличи капитанката на монтанчанки Димана Макариева. С 21 точки Христина Иванова стана топ-реализатор на двубоя. За Берое Милена Томова бе най-полезна с 13 т. и още толкова борби.

Берое (Стара Загора) - Монтана 60:69 (16:11, 16:12, 8:25, 20:21)

Берое: Карина Константинова 9, Виолина Кочева-кап. 9, Милена Томова 13, Христина Тютюнджиева 2, Гергана Иванова 7 (Радослава Бъчварова14, Петя Бояджиева 4,Теодора Динева 2, Александра Петрова, Габриела Николова). Треньор: Татяна Гатева.

Монтана: Виктория Стойчева7, Радостина Димитрова  15, Цветомира Шаренкапова 9, Димана Макариева-кап. 15, Христина Иванова 21(Мария Желязкова2, Габриела Костова 2, Надежда Симеонова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Мартин Хорозов, Искрен Манолов, Калоян Костов.

Зала: „Общинска”-650 зрители.

Всички права са запазени. Всички права на интелектуална собственост върху информационните ресурси и материали, публикувани на сайта са обект на закрила по действащия Закон за авторското право и сродните му права, а нерегламентираното им използване представлява закононарушение и влече гражданска, административнонаказателна и наказателна отговорност в съответствие с действащото българско законодателство. Всеки има право да цитира информация от сайта, като носи отговорността за нейната достоверност. При цитиране е задължително да се упомене източникът, придружен с хипер-връзка към неговия интернет адрес.

Please publish modules in offcanvas position.