Неделя, Юли 05, 2020
Монтана с 3 от 3 за Суперкупата на България (снимки и видео)

Баскетболистките на Монтана сложиха в клубната си витрина и третата Суперкупа след като победиха Берое (Стара Загора) със 70:64 пред 500 зрители в столичната зала „Универсиада“. За воденият от треньора Стефан Михайлов-Стьопата северозападен тим това е и трето отличие през сезона, след шампионската титла и Купата на България. И за трите трофея монтанчанки спореха с Берое, който пък също не остана капо като триумфира в турнира на Адриатическата лига.

Монтана започна ударно мача и бързо натрупа двуцифрен аванс, след това обаче намали темпото и в 14-та мин. се стигна до първото равенство в двубоя 19-19. Последваха нови силни минути за символичните домакини и почивката дойде при резултат 33-24.

През второто полувреме играта бе по-равностойна, но опитът се оказа решаващ. 40 секунди преди сирената Виолина Кочева вкара тройка и Берое се доближи само на две точки до своя съперник 65-63. Радостина Димитрова обаче показа здрави нерви и завърши успешно следващата атака, с което прекърши устрема на заралийки. С 19 точки Димитрова стана топ-реализатор на двубоя и бе избрана за най-полезен MVP играч на мача. С дабъл-дабъл 12 точки и 14 борби за Монтана се отличи Димана Макариева, като към тях капитанката на отбора добави и 5 асистенции. За Берое най-полезна с 11 т. бе Гергана Иванова.

Монтана - Берое (Стара Загора) 70:64 (19-5, 15-19, 18-16, 19-24)

Монтана: Виктория Стойчева 13, Евгения Нацкина 1, Димана Макариева 12, Габриела Костова 4, Христина Иванова 13 (Радостина Димитрова 19, Мария-Магдалена Коляндрова 8, Анна-Мария Коляндрова, Надежда Симеонова). Треньор: Стефан Михайлов.

Берое: Виолина Кочева 10, Калина Аксентиева 2, Златина Калоферова 4, Радослава Бъчварова 10, Карина Константинова 5 (Гергана Иванова 11, Теодора Динева 10, Петя Бояджиева 9, Стефани Пендова 3). Треньор: Татяна Гатева.
Съдии: Николай Цинцарски, Младен Субашиев, Серафим Петров.

Зала: „Универсиада“-500 зрители.

Снимки:bgbasket.com    Видео: БНТ4