Четвъртък, Октомври 17, 2019
Монтана с ударно начало в турнира на Адриатическата лига (снимки)

Монтана разгроми с 80:54 хърватския Трешневка (Загреб) на старта на тазгодишното си участие в турнира за Купата на Адриатическата лига. Мачът се игра пред около 200 зрители в зала „Младост“.

Началото бе равностойно, като гостите не допускаха съперникът им да се откъсне с чести нарушения и успешна стрелба от далечно разстояние. Възпитаничките на треньора Стефан Михайлов-Стьопата отвърнаха с агресивна игра в защита, постепенно взеха инициативата и се оттеглиха на полувремето при резултат 37-26.

Домакините започнаха ударно след почивката, направиха серия от 8-0 и в края на третата част преднината им премина границата от 30 точки. Това позволи на треньора да даде шанс на всички момичета от резервната скамейка. Матеа Тавич бе най-полезна за Монтана с 15 точки, като към тях 178-сантиметровата босненка добави 5 асистенции и 4 откраднати топки. Радостина Димитрова се включи с 13 точки от пейката. За гостите от Трешневка Барбара Туркал се отчете с 20 т. Другият представител на България в турнира Берое (Стара Загора) започна защитата си на трофея с труден успех като гост със 78:75 над сръбския Кралево. В следващия кръг (9 ооктомври) Монтана гостува в Баня Лука (Босна и Херцеговина) на Орлови.

Монтана - Трешневка (Загреб) с 80:54 (26-15, 11-11, 30-10, 13-18)

Монтана: Виктория Стойчева 7, Димана Макариева-кап. 9,  Матея Тавич 15, Тина Требец 8, Христина Иванова 9 (Радостина Димитрова 13, Габриела Костова 8, Евгения Нацкина 4, Анна-Мария Коляндрова 4, Надежда Симеонова 3, Мария-Магдалена Коляндрова, Йоана Иванова). Треньор: Стефан Михайлов.

Трешневка: Барбара Туркал 20, Йосипа Павич 4, Ника Мюл 7, Патриция Перич 8, Марта Савич 3 (Ивана Уевич 6, Петра Юрич 6, Доротея Лалек).

Съдии: Никола Милорадович, Петър Пешич, Неманя Влахович.

Зала: „Младост“-200 зрители.