Баскетболистките на Монтана загубиха гостуването си на Будучност

Баскетболистките на Монтана се препънаха при гостуването си в черногорския град Подгорица. В последна среща от първия етап на тазгодишното издание на турнира на Адриатическата лига българският шампион отстъпи на местния Будучност с 67:82. Двубоят бе оспорван до последната четвърт, в която домакините натрупаха солиден аванс. Тина Требец отбеляза 23 точки за Монтана, с 20 т. силно от пейката се включи Радостина Димитрова. С 24 точки Николина Бабич и Николина Джебо бяха най-резултатни за домакините. С дабъл-дабъл 10 точки и 10 борби мача завърши Милена Якши.

Така след първото завъртване през редовния сезон едноличен лидер в класирането е словенският Цинкарна (Целе) с 8 победа и 1 само една загуба (от Монтана в предишния кръг). Мястото от второ до четвърто разделят отборите на Монтана, досегашният носител на трофея Берое (Стара Загора) и Будучност (Подгорица), които са с актив 7-2. В следващия кръг, на 18 декември, монтанчанки гостуват на хърватския Тришневка (Загреб).

Будучност (Подгорица) – Монтана 82:67 (13-10, 25-25, 18-17, 26-15)

Будучност: Николина Бабич 24, Аджелика Матрашинович 6, , Патриция Бура 2, Николина Джебо 24 (Александра Катанич 11, Мина Джорджевич 3, Драгана Живкович 2, Мария Лекович). Треньор: Владан Радович.

Монтана: Виктория Стойчева 2, Димана Макариева 10, Матея Тавич, Тина Требец 23, Христина Иванова 10 (Радостина Димитрова 20, Габриела Костова 2, Габриела Николова, Евгения Нацкина). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Драган Крал, Драган Комар, Милян Ковачевич.

Зала: „Бемакс Арена“-1500 зрители.

Всички права са запазени. Всички права на интелектуална собственост върху информационните ресурси и материали, публикувани на сайта са обект на закрила по действащия Закон за авторското право и сродните му права, а нерегламентираното им използване представлява закононарушение и влече гражданска, административнонаказателна и наказателна отговорност в съответствие с действащото българско законодателство. Всеки има право да цитира информация от сайта, като носи отговорността за нейната достоверност. При цитиране е задължително да се упомене източникът, придружен с хипер-връзка към неговия интернет адрес.

Please publish modules in offcanvas position.