Събота, Януари 23, 2021
Монтана загуби дербито с Берое в Адриатическата лига

Баскетболистките на Монтана допуснаха тежка загуба със 73:54 като гости на Берое в българското дерби от VIII кръг на турнира за Купата на Адриатическата лига. Това бе трета среща между двата отбора в разстояние само на шест дни, балансът от тях е 2-1 в полза на беройки.

Двубоят в зала „Общинска“ в Стара Загора започна равностойно и чак в края домакините успяха да дръпнат с 6 точки. Във втората част обаче монтанчанки допуснаха серия от грешки и за 10 минути успяха да вкарат едва 4 точки срещу 18 на съперника си.

По същия начин се разви мачът и след почивката, като в 29-та мин. домакините направиха най-голямата си разлика до момента 60:32. В последната четвърта час възпитаничките на треньора Стефан Михайлов стояха по-добре и да запишат успех с 22:13. Димана Макариева завърши с 13 точки за Монтана. Анджела Делич се отличи със 17 точки за Берое.

Берое (Стара Загора) - Монтана 73:54 (20-16, 18-4, 22-12, 13-22)

Берое: Виолина Кочева 11, Жаклин Златанова 11, Матея Тавич 7, Анжелика Делич 17, Сара Бут 11 (Радостина Димитрова 11, Петя Бояджиева 5, Карина Константинова, Теодора Динева, Стефани Пендова, Преслава Колева). Треньор: Татяна Гатева.

Монтана: Изабела Рамона 12, Димана Макариева 13, Снежана Алексич 10, Акийла Мейз 5, Христина Иванова 9 (Виктория Стойчева 2, Габриела Николова 2, Евгения Нацкина 1, Александра Петрова). Треньор: Стефан Михайлов.

Съдии: Никола Милорадович, Петър Пешич, Неманя Ковачевич.

Зала: „Общинска“-през празни трибуни.