Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cherve715/public_html/templates/gk_evonews/lib/menu/GKBase.class.php on line 96
Червен Картон - Дамите на Стьопата влязоха в топ 4 на Адриатическата лига (снимки)
Понеделник, Март 08, 2021
Дамите на Стьопата влязоха в топ 4 на Адриатическата лига (снимки)

Баскетболистките на Монтана спечелиха с лекота домакинската си среща с РМУ Бановичи (Босна и Херцеговина) от отложения VIкръг на турнира на Адриатическата лига играна пред празни трибуни в зала „Младост“. Това бе шеста победа за водения от треньора Стефан Михайлов-Стьопата северозападен български тим, която изкачи отбора на четвърто място във временното класиране. Монтанчанки обаче имат два мача по-малко от Будучност (Подгорица) и Орлови (Баня Лука) и един от третия (Берое (Стара Загора).

Домакините убиха интригата още до почивката, на която се оттеглиха с комфортна преднина от 22 точки. Разликата в един момент премина границата от 30 т., а гостите се опитаха да бъдат равностойни само в третата част, в която дори записаха успех с 21-19.

Най-резултатна в състава на победителките бе Снежана Алексич 21 т. Две от многото националки в състава на Монтана Виктория Стойчева и Христина Иванова се отличиха с по 15 т. Две баскетболистки на РМУ Бановичи пък завършиха с дабъл-дабъл. Йована Маркович отбеляза 21 т. и добави 10 борби, Чарна Прокич 16 т. и 10 асистенции.

Монтана – РМУ Бановичи 93:67 (24-17, 27-12, 19-21, 23-17)

Монтана: Виктория Стойчева 15, Габриела Николова 2, Димана Макариева 4, Снежана Алексич 21, Христина Иванова 15 (Александра Петрова 10, Изабела Рамона 10, Дебора Филипова 8, Евгения Нацкина 6, Габриела Ангелова 2). Треньор: Стефан Михайлов.

РМУ Бановичи: Айла Иканович 9, Чарна Прокич 16, Зерина Куртич 2, Йована Маркович 21, Ла‘Шей Томпсън 17 (Нела Попович 2, Даяна Ибрич, Амила Мешич, Ася Хасанбегович).

Съдии: Мирослав Томов, Илиян Цветанов, Петър Кр. Петров.

Зала: „Младост“-пред празни трибуни.