Монтана надви Партизан за седмата си победа в Адриатическата лига (снимки)

Баскетболистките на Монтана спечели с 81:68(24-18, 15-20, 18-17, 24-13) домакинската си среща с Партизан (Белград)от VIIIкръг на турнира на Адриатическа лига, група „Б“. За възпитанчиките на треньора Мануел Марков това бе 7 успех през кампанията, при една загуба.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, като домакините взеха първата, а гостите втората част, но все пак монтанчанки се оттеглиха на почивката с точка аванс 39-38. Двубоят продължи да бъде равностоен и през първите 10 минути на второто полувреме. В последната четвърт обаче Монтана доминираше и не остави никакво съмнение, че е по-класната формация.

Димана Макариева бе най-резултатна за ппобедителките с 23 точки, като към тях добави и 7 борби. Още две състезателки на домакините завършиха с дабъл-дабъл - Санта Окоцките-Балткоиен  16 т. и 11 асистенции, Марая Кинг 11 т. и 13 борби. За Партизан Йована Боричич бе най-полезна с 19 т., София Олич се отличи със 17 т. и 7 асистенции.

Монтана - Партизан (Белград) 81:68 (24-18, 15-20, 18-17, 24-13)

Монтана:Христина Иванова 18, Димана Макариева-кап. 23, Марая Кинг 11, Санта Окоцките-Балткоиен 16, Габриела Николова 3 (Виктория Стойчева 10, Евгения Нацкина, Александра Петрова, Борислава Денчева). Треньор: Мануел Марков.

Партизан:София Олич 17, Анджела Глигич-кап. 6, Йована Боричич 19, Горана Марянович 13, Сара Опасик 1 (Марина Давинич 6, Нина Самарджич 2, Миляна Чачич 2, София Радойчин 2, Инес Радивояц). Треньор: Сладжан Ивич.

Зала: „Младост“-250 зрители.

Всички права са запазени. Всички права на интелектуална собственост върху информационните ресурси и материали, публикувани на сайта са обект на закрила по действащия Закон за авторското право и сродните му права, а нерегламентираното им използване представлява закононарушение и влече гражданска, административнонаказателна и наказателна отговорност в съответствие с действащото българско законодателство. Всеки има право да цитира информация от сайта, като носи отговорността за нейната достоверност. При цитиране е задължително да се упомене източникът, придружен с хипер-връзка към неговия интернет адрес.

Please publish modules in offcanvas position.