Монтанци обърнаха с 2:1 Литекс в Ловеч след обрат

Отборът на Монтана изпраща с победа 2021 година. Без някои от титулярите си монтанци се наложиха с 2:1 при гостуването си на Литекс. До успеха си въпитаниците на треньора Светлан Кондев стигнаха след обрат с попадения след почивката на Владимир Айтов и Атанас Карачоров. Въпреки, че сутринта преди мача валя проливен дъжд теренът в Ловеч бе добър за игра.

Преди почивката двата отбора се дебнеха, без да предприемат излишни рискове. Затова и опасните ситуации пред двете врати почти липсваха. В 23-та мин. силен шут на преотстъпения от ЦСКА Митков Митков бе избит в корнер от вратаря Ферди Мюмюнов. Две минути преди почивката домакините ликуваха. След центриране от корнер  Християн Петров се разписа с глава.

Началото на второто полувреме не се различаваше много от първото. Монтанци обаче постепенно вдигнаха оборотите и в 74-та мин.

стигнаха до изравнителен гол. Тогава след центриране на Александър Башлиев от дясно Йордан Йорданов свали топката на Владимир Айтов и той с удар от границата на наказателното поле не остави никакъв шанс на Юлиян Весков. Юношата на Монтана бе безпомощен и в 84-та мин. Огорчи го с безпощаден шут с левачката влезлият като резерва Атанас Карачоров, а асистенцията бе на Мехди Уамри.

стартови състави:

Литекс: 1.Юлиян Весков, 11.Галин Минков, 5.Петко Ганев, 22.Пламен Николов-кап., 14.Петър Чалъков, 15.Християн Петров, 17.Марк-Емилио Папазов, 23.Никола Георгиев, 16.Иван Иванов, 7.Радослав Живков, 19.Митко Митков. Треньор: Живко Желев.

Монтана: 1.Ферди Мюмюнов, 21.Александър Башлиев, 33.Стефан Цонков, 14.Димитър Буров, 4.Даниел Стоянов, 13.Йордан Йорданов-кап., 17.Идрисс Фудил, 22.Стефан Каменов, 20.Владислав Цеков, 10.Владимир Айтов, 24.Мехди Уамри. Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстори: 1:0 Християн Петров (43), 1:1 Владимир Айтов (74), 1:2 Атанас Карачоров (84).

Главен съдия: Димитър Желязков.

Асистенти: Теодор Петров, Богомил Димитров.