Неделя, Септември 15, 2019
Пиер Пиеров с първи гол за Монтана, асистира му Кристиян Апостолов (снимки)

Монтана и Ботев (Враца) направиха 1:1 в контролна среща играна на стадион „Огоста”. За първи път в игра за домакините се появи защитникът Стефан Цонов, който в началото на годината претърпя операция на кръсни връзки на дясното коляно. Старши треньорът на монтаци Владимир Иванов-Фугата пък бе дал почивка на Борислав Балджийски, Атанас Илиев и Мирослав Антонов-Чилика. Валери Божинов пък игра цял мач за врачани.

Гостите владееха малко повече топката преди почивката, но опасните ситуации станаха пред тяхната врата. В 6-та мин. Галин Ташев напредна от ляво и центрира на близката греда, където Владислав Цеков-Каската засече с глава, но вратарят Христо Митев изби в корнер. В 29-та мин. отново Цеков получи хубав пас от дясно от Тони Тасев, но стреля покрай лявата греда.

През второто полувреме играта стана по-динамична. В 51-та мин. вратаря Марин Орлинов спаси силен удар на Даниел Генов, а малко след това и шута по земя на Петър Атанасов, при който топката отиваше в долния десен ъгъл. В 62-та мин. пък Генов нацели гредата.

Врачани поведоха в 70-та мин. когато Валери Божинов се разписа с левачката след центриране от корнер. Последва натиск на домакините и в 81тамин. резултатът бе изравнен, като в основата на гола бяха двама юноши на Монтана. Кристиян Апостолов центрира от дясно, а Пиер Пиеров засече от въздуха изпращайки топката неспасяемо в мрежата.

Монтана – Ботев (Враца) 1:1

Монтана: Марин Орлинов, Иван Калайджийски, Иван Михов-кап., Галин Ташев, Костадин Гаджалов, Йордан Йорданов, Николай Минков, Владимир Айтов, Владислав Цеков, Николай Цветков, Тони Тасев (Васил Симеонов, Стефан Цонков, Преслав Петров, Димитър Илиев, Кристиян Апостолов, Борислав Дамянов, Пиер Пиеров, Сергей Георгиев). Треньор: Владимир Иванов.

Ботев: Христо Митев-кап., Андреас Васев, Деян Иванов, Венци Керчев, Ангел Лясков, Христо Златински, Георги Вълчев, Симеон Мечев, Валери Божинов, Даниел Генов, Петър Атанасов (Красимир Костов, Даниел Гаджев, Филип Жделич, Ивайло Михайлов, Валери Домовчийски). Треньор: Сашо Ангелов.

Голмайстори: 0:1 Валери Божинов (70), 1:1 Пиер Пиеров (81).

Главен съдия: Николай Малджански.

Асистенти: Даниел Цолов, Николай Михайлов.

Жълти картони: Владислав Цеков, Димитър Илиев (Монтана); Ивайло Михайлов, Валери Божинов (Ботев).

Стадион: „Огоста”-120 зрители.