Четвъртък, Декември 12, 2019
Старшата с домакинска загуба от втория в класирането (снимки)

Юношите старша възраст на Монтана загубиха с 3:0 на собствен терен от Левски (София) в среща от XIV кръг на първенството на елитната „А“ група U19. Това бе и последният домакински мач за сезона за момчетата на треньора Дилян Иванов. В по-голямата част от двубоя те се опитваха да бъдат равностойни, но допуснаха и много грешки, като в три от случаите те бяха използвани от съперника. Гостите откриха резултата в 11-та мин., след още толкова удвоиха преднината си, а веднага след почивката вкараха и трети гол.

С днешния си успех постигнат на терена с изкуствена настилка в спортния комплекс „Огоста“ отборът на Левски (София) запази второто място във временното класиране, като изостава на две точки от лидера ЦСКА (33 т.). Малките монтанци пък са на 13-то място, на 7 точки от зоната на изпадащите. В последния за есенния полусезон XV кръг Монтана гостува (8 декември, 13:30 часа) на третия в таблицата Ботев (Пловдив).

Монтана: Петър Петров, Никола Николов-кап., Георги Замфиров, Георги Миланов, Деян Детелинов, Петьо Петков, Стефан Каменов, Любомир Веселов, Георги Манолиу, Румен Георгиев, Борислав Евлогиев (Генади Николов, Кристиян Младенов, Кристиян Вълков, Радослав Найденов, Бисер Ангелов, Алекс Тодоров, Денис Димитров). Треньор: Дилян Иванов.

Левски: Цветелин Ставрев, Александър Макрис, Васил Сапунджиев, Георги Александров-кап., Ивайло Иванов, Радослав Гайдев, Айвън Ангелов, Кирил Киров, Патрик-Габриел, Ивайло Иванов, Ремзи Неджиб (Иван Топалов, Йордан Георгиев, Костадин Илиев, Богдан Костов, Виктор Викторов, Юлий Подвързачов). Треньор: Йордан Петков.

Главен съдия: Милен Въжарски.

Асистенти: Даниел Йорданов, Кристиян Минков.

Терен с изкуствена настилка в спортния комплекс „Огоста“-50 зрители.