Сряда, Април 08, 2020
Монтана с първа загуба след 5 последователни победи, съдиите с двоен аршин при дузпите

Отборът на Монтана отстъпи с 0:2 от ЦСКА 1948 в дербито на XXI кръг от първенството на Втора лига. Лидерът във временното класиране вкара по един гол в края на първото и второто полувреме, като вторият бе от несъществуваща дузпа. Тони Тасев изпусна от бялата точка за монтанци. Съдиите показаха различно тълкуване на правилника за поведението на вратаря при 11-метровите удари.

Монтана влезе по-добре в мача и първи стигна до голова ситуация. Това стана в 14-та мин., когато Николай Цветков-Демона опита удар от въздуха, но не успя да намери добре топката и не затрудни вратаря Даниел Наумов. В 18-та мин. Атанас Илиев се освободи майсторски от защитник на домакините, но би в аут. Две минути по-късно Даниел Младенов се озова очи в очи с вратаря, но Симеонов спаси. Последва затишие и пред двете врати, което продължи чак до 42-та мин., когато Димо Атанасов центрира от ляво, а Андон Гущеров с глава насочи топката под гредата, но вратарят Васил Симеонов изби в корнер. Натискът на столичани даде резултат и в 43-та мин. Васил Шопов центрира от дясно, а в наказателното поле Ивайло Климентов надскочи Стефан Цонков и изпрати топката в мрежата, но останаха съмнения, че голмайсторът на ЦСКА 1948 е извършил нарушение срещу централния защитник на гостите. Монтанци реагираха като ужилени и в добавеното време Тони Тасев литна Денислав Александров в пеналта, който го фаулира, а главният съдия Георги Николов не се поколеба да отсъди дузпа. От бялата точка обаче потърпевшият стреля високо над вратата.

След почивката домакините доминираха и бяха близо да удвоят в 66-та мин., когато Шопов засече в гредата центриране от дясно на Младенов. Отново Шопов бе изведен сам срещу вратаря в 79-та мин., но стражът на монтанци излезе напред и блокира удара му. В самия край на мача удари и часът на съдиите. Първо в 88-та мин. главният измисли дузпа за домакините. Даниел Младенов падна в пеналта без да е фаулиран от вратаря. Николов вдигна жълт картон на Симеонов, вместо такъв за симулация на нападателя на домакините. Стражът на Монтана обаче спаси шута на Гущеров. В този момент асистент реферът Дениз Соколов сигнализира, че вратарят не е бил на голлинията по време на удара и дузпата справедливо бе повторена, а Симеонов изгонен с втори жълт картон. Същият този Соколов обаче не видя, че и Даниел Наумов бе напуснал вратата си при пропуснатата дузпа от Тони Тасев в края на първото полувреме. След като страстите на терена се по успокоиха Владимир Айтов застана под рамката, а Гущеров  този път бе точен.

ЦСКА 1948 – Монтана 2:0

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Венцислав Василев, Димо Атанасов, Ивайло Тодоров (46-Славчо Шоколаров), Денислав Александров (73-Кристиян Пешов), Даниел Младенов (90+1-Борис Тютюков), Янко Сандански, Андон Гущеров, Васил Шопов, Ивайло Климентов. Треньор: Йордан Юруков.

Монтана: Васил Симеонов, Валери Христов (62-Йордан Йорданов), Иван Михов-кап., Преслав Петров, Стефан Цонков, Димитър Илиев, Сергей Георгиев, Владимир Айтов, Атанас Илиев (40-Николай Минков), Николай Цветков (69-Борислав Балджийски), Тони Тасев. Треньор: Мирослав Митрев.

Голмайстори: 1:0 Ивайло Климентов (43), 2:0 Андон Гущеров (89-дузпа).

Главен съдия: Георги Николов.

Асистенти: Дениз Соколов, Георги Георгиев.

Жълти картони: Денислав Александров, Александър Александров (ЦСКА 1948); Васил Симеонов, Николай Цветков (Монтана).

Червен картон: Васил Симеонов (Монтана).

Национален стадион: „Васил Левски”-150 зрители.