Сряда, Декември 02, 2020
Кариана се разправи със столичния Локомотив и поведе в класирането (снимки)

Отборът на Кариана победи с 3:2 у дома Локомотив (София) и го измести от първото място във временното класиране. Воденият от треньора Веселин Великов тим от монтанското село Ерден изигра страхотно първо полувреме, в което вкара три безответни гола. След почивката карианци продължиха с доминацията и удариха две греди. Гостите стигнаха до почетната си загуба, която е първата им от началото на сезона, с късни попадения на своя голмайстор Светослав Диков. Рекорден брой зрители изгледаха мача, като столичани бяха подкрепяни от стотина от най-верните си фенове, които си тръгнаха разочаровани от стадиона.

Срещата започна с домакински натиск и още в 11-та мин. Евгени Игнатов-Бамзе стреля опасно, но вратарят Ивайло Василев спаси. Малко след това стражът на Локомотив отново се намеси авторитетно, като изби в корнер шута на Владислав Цеков-Каската. В 22-та мин. Кариана поведе. Каската подаде на Бамзе, той майсторски преодоля Матеус Роча и останал сам срещу Василев не му остави никакъв шанс.

Капитанът на Кариана можеше на удвои в 32-та мин., но този път вратарят спаси, а две по-късно шут на Георги Търтов премина над вратата. В 39-та мин. превъзходството на карианци бе материализирано с втори гол. Игнатов хвърли далечен пас на Борислав Дамянов, юношата на Монтана овладя топката почти на аутлинията и от нищожно малък ъгъл я изпрати в мрежата на излезлия да го пресреща Василев.

Резултатът стана класически в последната секунда на редовното време. Тогава Дамянов и Игнатов изпълниха късо корнер от дясно, последва центриране на далечната греда, където Владислав Цеков бе оставен непокрит и с глава изпрати топката за трети път във вратата на гостите. Така напълно заслужено домакините се оттеглиха на почивката със солидна преднина.

Второто полувреме започна с пропуск на влелият като резерва в състава на Локомотив Мартин Василев. Кариана пък отговори с шут в напречната греда на Боби Дамянов. В 68-та мин. отново гредата се оказа верен помощник на Ивайло Василев, този път ударът бе на Георги Търтов.

В последните минути на мача нямайки какво да губят гостите тръгнаха по-смело в атака. В 76-та мин. Илиян Стефанов предприе самостоятелен пробив, справи се с няколко футболисти на съперника, но изпусна да намали. Това направи в 87-та мин. голмайсторът на готите Светослав Диков. В добавеното време отново Диков успя да върне още един гол, колкото да направи загубата на столичани по-почетна.

Кариана - Локомотив (София) 3:2

Кариана: Павел Станев, Мартин Николов, Георги Илиев, Николай Дичев, Стоян Предев, Емануил Личев (77-Матеус Касарото), Владимир Мичев (77-Деян Иванов), Евгени Игнатов-кап., Георги Търтов, Борислав Дамянов (71-Християн Илиев), Владислав Цеков (64-Жустино Мендеш). Треньор: Веселин Великов.

Локомотив: Ивайло Василев, Педро Ферари (79-Тодор Траянов), Марио Петков-каш., Матеус Роча, Мики Орачев, Владимир Семерджиев (70-Денислав Станчев), Валентин Николов (46-Павел Петков), Илиян Стефанов, Александър Александров, Светослав Диков, Красимир Милошев (46-Мартин Василев). Треньор: Иван Колев.

Голмайстори: 1:0 Евгени Игнатов (22), 2:0 Борислав Дамянов (39), 3:0 Владислав Цеков (45+1), 3:1 Светослав Диков (87), 3:2 Светослав Диков (90+4).

Главен съдия: Георги Иванов.

Асистенти: Петър Джугански, Петър Рангелов.
Жълти картони: Мартин Николов, Емануил Личев (Кариана); Илиян Стефанов (Локомотив).

Стадион: „Кариана”-500 зрители.

Снимки: Гено Русо.