Събота, Декември 05, 2020
Монтана загуби битката на Северозапада (снимки)

Отборът на Монтана отстъпи с 0:2 като гост на Ботев (Враца) в така чаканото регионално дерби от VIIкръг на първенството на Първа лига. До успеха си в битака на Северозапада домакините стигнаха с голяма доза късмет. С първия си удар към вратата те поведоха в резултата в добавеното време на първото полувреме, а малко след почивката удвоиха преднината си. До тогава монтанци доминираха и изпуснаха няколко отлични възможности за гол, удариха и една греда.

Веднага след началния сигнал на ръководилия авторитетно срещата главен съдия Станислав Тодоров  футболистите на Монтана наложиха контрол над играта. В 6-та мин. далечен шут на Янко Ангелов бе спасен от вратаря Красимир Костов. Малко след това Тони Тасев изведе Николай Минков вляво в наказателното поле, той напредна и нанесе силен удар, но Костов изби в корнер.

Най-чистата си ситуация пред вратата на домакините монтанци създадоха в 43-мин. Тасев подмина Венцислав Керчев от дясно и подаде на Билал Бари, който насочи топката към вратата, пред голлинията Илия Миланов я изби с глава, но тя попадна у Борислав Балджийски, който от близо с удар по земя я изпрати в лявата греда, вместо в мрежата.

Така се стигна до последната минута на мача, когато футболистите в синьо-бели фланелки допуснаха бразилеца Том да центрира необезпокояван от дясно, а след това оставиха непокрит на далечната греда Димитър Буров и той засече с глава във вратата на Благой Макенджиев. Нелогично Ботев се оттегли на почивката с гол аванс. Това даде самочувствие на домакините и в 58-та мин. те вече водеха с 2:0, като в ситуацията за гола бяха замесени двама бивши футболисти на Монтана. Петър Атанасов изведе Даниел Генов зад гърба на защитата на съперника, а капитанът на врачани с плътен удар изпрати топката в горния десен ъгъл.

Последва натиск на гостите, но Бари и Йордан Йорданов не успяха да превземат вратата на Красимир Костов. От фаул пък Тони Тасев стреля опасно, но в аут. Последната възможност Монтана да се върне в мача бе в 74-та мин. Тогава Николай Минков от границата на наказателното поле насочи топката под гредата, на вратарят на домакините се разтегна и изби.

Ботев (Враца) –Монтана 2:0

Ботев: 33. Красимир Костов, 24. Аласан Н’Диайе, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 81. Атанас Зехиров, 14. Димитър Буров, 23. Владислав Узунов, 9. Даниел Генов-кап. (90-19. Ивайло Михайлов), 8. Педро Лагоа (46-28.Христо Златински), 10. Петър Атанасов (66-94.Юлиян Ненов), 88. Том (74-6. Даниел Гаджев). Треньор: Антон Здравков.

Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 13. Йордан Йорданов, 10. Владимир Айтов (68-23. Сергей Георгиев), 33. Стефан Цонков, 20. Димитър Илиев-кап. (86-22. Стефан Каменов), 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев, 21. Борислав Балджийски, 11. Николай Минков, 9. Билал Бари (81-7. Ивелин Илиев). Треньор: Никола Спасов.

Голмайстори: 1:0 Димитър Буров (45+1), 2:0 Даниел Генов (58).

Главен съдия: Станислав Тодоров.

Асистенти: Георги Дойнов, Мартин Димитров.

Жълти картони: Даниел Гаджев (Ботев); Йордан Йорданов (Монтана).

Стадион: „Христо Ботев”-2200 зрители.

Снимки: Гено Русо.