Сряда, Декември 02, 2020
Кариана тръгна уверено и в турнира за Купата на България

Лидерът във Втора лига Кариана започна подобаващо и участието си в турнира за Купата на България. Тимът от монтанското село Ерден разгроми с 4:0 като гост третодивизиония Чавдар (Троян) и в следващия кръг ще приеме елитния Царско село. Интересът към срещата бе голям, от 38 години местният тим не е играл мач от такъв ранг. През далечната 1982 година троянци стигат до полуфинал в турнира, в който на неутрален терен в Ботевград отстъпват с 1:2 от столичния Левски-Спартак.

Карианци тръгнаха смело в атака веднага след началния съдийски сигнал и в 4-та мин. откриха резултата, като в гола бяха замесени преотстъпените от Монтана Пиер Пиеров и Владислав Цеков-Каската. Първият центрира от ляво, а вторият засече от въздуха с десния крак. Натискът на гостите продължи и в 14-та мин. Матеус Касарото удвои. 24-годишният бразилски полузащитник разигра двойно със Стоян Предев, като преди да влезе във вратата топката се отби в напречната греда.

Три минути след почивката Жоастин Мендеш-Жо направи разликата в мача класическа. Сенегалецът с френски паспорт се отскубна от защитниците на домакините, чукна с глава топката покрай излезлия да го пресреща вратар и останал на празна врата не сгреши. Жо асистира за четвъртото попадение на Кариана, което падна в 67-та мин. Тогава той напредна от ляво и намери на втора греда непокрит Евгени Игнатов, а капитанът на Кариана оформи разгрома над домакините.

Кариана: Юлиян Весков, Стоян Предев (55-Кристиян Апостоллов), Николай Дичев, Мартин Николов, Георги Илиев, Емануил Личев (55-Християн Илиев), Евгени Игнатов-кап. (70-Владимир Мичев), Матеус Касарото, Владислав Цеков (70-Георги Търтов), Жоастин Мендеш, Пиер Пиеров (55-Борислав Дамянов). Треньор: Веселин Великов.

Голмайстори: 0:1 Владислав Цеков (4), 0:2 Матеус Касарото (14), 0:3 Жоастин Мендеш (48), 0:4 Евгени Игнатов (67).

Главен съдия: Иван Иванов.

Асистенти: Димитър Стоилов, Стоян Стоянов.

Стадион: „Чавдар“-300 зрители.