Вторник, Октомври 27, 2020
Кариана мина победоносно и през „Стадиона на мира“, Каската пак вкарва

Отборът на Кариана продължава победния си марш в първенството на Втора лига. Момчетата на треньора Веселин Великов се наложиха с 1:0 като гости над новака в групата Миньор (Перник). Единственото попадение в срещата вкара Владислав Цеков-Каската. По този начин юношата на Монтана се разписа в четвърти пореден мач, след като преди това отбеляза на Нефтохимик и столичния Локомотив, и на Чавдар (Троян) за Купата на България. Със спечелените три точки тимът от монтанското село Ерден запази лидерската си позиция в

класирането.

Карианци започнаха със самочувствие и пред вратата на домакините се заредиха опасни ситуации, най-чистата, от които на Борислав Дамянов в 6-та мин., при която вратарят Даниел Леонтиев обаче внимаваше и изби. Домакините постепенно поизравниха играта, но без да застрашат вратаря Павел Станев.
Второто полувреме започна както и първото, а гостите поведоха в 59-та мин. Тогава Георги Търтов проби от ляво и намери в наказателното поле Евгени Игнатов-Бамзе. Ударът на капитана на Кариана бе париран, но топката попадна у Влади Цеков и той от близо я мушна във вратата. В 79-мин. Жустино Мендешзасече с глава центриране от ляво на Търтов и изпрати топката за втори път в мрежата, но сенегалският нападател на карианци бе в положение на засада и попадението му не бе зачетено.

Миньор (Перник) – Кариана (Ерден) 0:1

Миньор: Даниел Леонтиев, Виктор Райчев, Тони Стоичков, Андреас Васев-кап., Антон Славчев, Любомир Христов (65-Илиян Илиев), Стефан Методиев (76-Борислав Будинов), Даниел Гогов, Кристиян Слишков (59-Стивън Милчев), Радой Божилов (76-Георги Нетов), Калоян Йосифов. Треньор: Христо Янев.

Кариана: Павел Станев, Ангел Цолов, Мартин Николов, Стоян Предев, Николай Дичев, Емануил Личев, Владимир Мичев (72-Матеус Касарото), Евгени Игнатов-кап., Георги Търтов  (87-Християн Илиев), Борислав Дамянов, Владислав Цеков (62-Жустино Мендеш). Треньор: Веселин Великов.

Голмайстор: Владислав Цеков (59)

Главен съдия: Валентин Станчев.

Асистенти: Мартин Маргаритов, Николай Чакъров.
Жълт картон: Ангел Цолов (Кариана).

Стадион: „Миньор“-1500 зрители.