Понеделник, Ноември 30, 2020
Кариана не се даде и на Царско село, Бамзе и Мендеш вкарват за 2:2

Кариана завърши наравно и във втората си контролна играна в столицата. След 3:3 със Славия на „Овча купел“ в събота, днес карианци направиха 2:2 с друг елитен тим Царско село. Двубоят се игра на стадиона в квартал „Драгалевци“ и бе ръководен от старши треньора на домакините Любослав Пенев.

Още в началото на мача столичани създадоха няколко добри ситуации за гол, но вратарят Павел Станев бе заключил вратата си. Гостите от своя страна заложиха на бързи контраатаки и при една такава в 24-та мин. Георги Търтов намери Евгени Игнатов-Бамзе непокрит и капитанът на Кариана изпрати топката в мрежата. Последваха пропуски на Борислав Дамянов и Владимир Мичев останали сами срещу вратаря Пласид.

Второто полувреме отново започна с домакински натиск и в 48-та мин. Антонио Георгиев стреля с глава, но защитник на Кариана изби от голлинията. Три минути по-късно Християн Чипев засече в мрежата остро центриране от дясно на Георгиев. „Царете“ поведоха в 58-та мин., когато Мирослав Будинов комбинира с Емануил Манев и той се разписа за 2:1. Равенството бе възстановено в 78-та мин. Тогава Деян Иванов изведе Жустинио Мендеш очи в очи с вратаря Михаил Иванов и сенегалският нападател с португалски паспорт не му остави никакъв шанс.

Кариана: Павел Станев, Стоян Предев, Георги Илиев, Николай Дичев, Мартин Николов, Владимир Мичев, Емануил Личев, Борислав Дамянов, Георги Търтов, Евгени Игнатов-кап., Владислав Цеков /Ангел Цолов, Кристиян Апостолов, Деян Иванов, Пиер Пиеров, Християн Илиев, Жустино Мендеш).