Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cherve715/public_html/templates/gk_evonews/lib/menu/GKBase.class.php on line 96
Червен Картон - Монтана отпадна от Славия за Купата след драма с дузпи
Сряда, Април 14, 2021
Монтана отпадна от Славия за Купата след драма с дузпи

Отборът на Монтана приключи на 1/8 финал участието си в турнира за Купата на България. Монтанци завършиха наравно 1:1 със Славия на стадиона в столичния квартал „Овча купел“, след като до последната минута на редовното време водеха с 1:0, но допуснаха изравняване, резултатът остана непроверен и след двете 15-минутни продължения, а при дузпите домакините показаха по-здрави нерви.

Старши треньорът на Монтана Атанас Атанасов бе направил цели осем смени от последния мач с Ботев (Пловдив) за първенство (1:1). Двубоят започна с домакински натиск, но без опасни ситуации пред вратата на 18-годишният тийнейджър Петър Петров. Монтанци поведоха в 23-та мин. Тогава Адам Буджамaа пресече една топка в централната част на терена, напредна и след като видя, че вратарят Светослав Вуцов е излязъл напред и майсторски го прехвърли с левачката за 0:1. До почивката нищо интересно не се случи и пред двете врати.

Цели три смени направи на полувремето старши треньорът на Славия Александър Тарханов. В 54-та мин. след центриране от корнер топката стигна до Дарко Тасевски, който от близо я насочи към вратата, но Марио Кирев показа класа и спаси. В 74-та мин. Владимир Айтов финтира двама защитници на домакините и подаде на Димитър Законов, но ударът му срещна тялото на футболист в бяла фланелка, а след това и шутът на Росен Кръстев бе париран. И когато мачът вървеше към края си буквално в последната 90-та мин. след разбъркване пред наказателното поле на Монтана Радослав Кирилов стреля през куп от играчи и въпреки намесата на вратаря Кирев топката спря в мрежата за 1:1.

В 97-та мин. Росен Кръстев преодоля по десния фланг двама футболисти на Славия и създаде напрежение пред вратата на домакините. Монтана можеше да поведе и в 104-та мин., когато след центриране от фаул на Димитър Законов вратарят Светослав Вуцов изпусна топката, която влизаше във вратата, но Ерол Дрост я изби от голлинията. Така се стигна до ролетката на дузпите, в която Славия не сгреши при петте си изпълнения от бялата точка, докато за Монтана ударът на Стефан Ценков излезе в аут.

Славия – Монтана 1:1 (6:4 след изпълнение на дузпи)

Славия: 13.Светослав Вуцов, 70.Михаил Александров, 75.Надер Гандри, 55.Андреа Христов (104-23.Емил Виячки), 19.Филип Антовски, 73.Мартин Сораков, 7.Петер Макрилос (61-83.Александър Златков), 77.Георги Вълчев (46-22.Дарко Тасевски), 71.Емил Стоев (46-17.Ерол Дрост), 10.Радослав Кирилов, 8.Димитър Рангелов (46-9.Калоян Кръстев). Треньор: Александр Тарханов.

Монтана: 12.Петър Петров (46-1.Марио Кирев), 26.Стоян Предев, 33.Стефан Цонков, 20.Михаел Орачев, 5.Раян Сенхаджи, 10.Владимир Айтов (90+3-21.Георги Манолиу), 23.Сергей Георгиев-кап., 13.Йордан Йорданов, 19.Росен Кръстев, 17.Адам Буджамaа (72-9.Румен Георгиев),7.Димитър Законов. Треньор: Атанас Атанасов.

Голмайстори: 0:1 Адам Буджамaа (23), 1:1 Радослав Кирилов (90).

При дузпите: 1:0 Дарко Тасевски, 1:1 Михаел Орачев, 2:1 Радослав Кирилов, 2:2 Йордан Йорданов, 3:2 Мартин Сораков, 3:3 Сергей Георгиев, 4:3 Михаил Александров, 4:3 Стефан Цонков стреля в аут, 5:3 Калоян Кръстев.

Главен съдия: Владимир Вълков.

Асистенти: Мартин Маргаритов, Георги Стамболджиев.

Жълти картони: Дарко Тасевски, Ерол Дрост, Андреа Христов (Славия); Владимир Айтов, Йордан Йорданов, Димитър Законов, Михаел Орачев, Росен Кръстев, Румен Георгиев (Монтана).
Стадион: „Славия“-без публика.