Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cherve715/public_html/templates/gk_evonews/lib/menu/GKBase.class.php on line 96
Червен Картон - Монтана загуби битката на Северозапада (снимки)
Сряда, Април 14, 2021
Монтана загуби битката на Северозапада (снимки)

Монтана загуби с 1:0 регионалното дерби с Ботев (Враца), с което бе затворен ХХ кръг от първенството на елитната Първа лига. Двубоят на стадион „Огоста“ бе доста стойностен, като единственият гол падна след прецизно изпълнен фаул от Чавдар Ивайлов пет минути след почивката.

Двата отбора се захапаха още след първия съдийски сигнал на Станислав Тодоров. В 5-та мин. домакините пропуснаха отлична възможност за гол, но Илия Миланов се намеси решително и изчисти, а в ответната контраатака Петър Атанасов изпревари Раян Сенхаджи, но стреля покрай дясната греда. Последваха силни минути за Монтана и серия от опасни ситуации пред вратата на Красимир Костов. В 17-та мин. Стефан Цонков засече с глава центриране на Тони Тасев, но не намери очертанията на вратата. Малко след това Тасев изпълни фаул, но над напречната греда. В 29-та мин. Иван Михов овладя майсторски една топка и я изпрати на далечната греда, където от 3-4 метра последователно Сенхаджи, Янко Ангелов и Николай Минков не успяха да я засекат в мрежата. Пет минути по-късно Минков преодоля съперников футболист, нахлу в наказателното поле, но шутът му премина встрани от вратата. В 39-та мин. отново Минков стреля силно от въздуха, но право в ръцете на вратаря.

Второто полувреме започна с домакински натиск, но в 50-та мин. Радослав Терзиев фаулира Чавдар Ивайлов. Потърпевшият застана зад топката и с топовен шут от 20 метра я изпрати над стената, а вратарят Благой Макенджиев не мръдна. Веднага след като изпълниха център един от най-добрите на терена Стефан Каменов с фамозен пас изведе Александър Башлийски в коридор, но ударът на защитника премина над вратата. Последва пропуск на Даниел Генов, а в 61-та мин. Каменов бе изведен в пеналта, но би във вратарят. До края на мача футболистите на Ботев разиграваха разумно и не допуснаха опасни ситуации пред Костов.

Монтана - Ботев (Враца) 0:1

Монтана: 12.Благой Макенджиев, 25.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап., 24.Давид Кики, 33.Стефан Цонков, 5.Раян Сенхаджи (55-23.Сергей Георгиев, 83-7.Димитър Законов), 6.Янко Ангелов (74-19.Росен Кръстев), 22.Стефан Каменов, 4.Радослав Терзиев, 8.Тони Тасев, 11.Николай Минков. Треньор: Атанас Атанасов.

Ботев: 33.Красимир Костов, 81.Атанас Зехиров, 37.Венцислав Керчев, 9.Даниел Генов, 6.Даниел Гаджев (63-8.Педрп Лагоа), 20.Дориан Бабунски (63-30.Валери Домовчийски), 18.Илия Миланов, 77.Мартин Николов, 10.Петър Атанасов (75-94.Юлиан Ненов), 23.Христо Златински-кап., 17.Чавдар Ивайлов (80-5.Костадин Ничев). Треньор: Тони Здравков.

Голмайстор: Чавдар Ивайлов (50).

Главен съдия: Станислав Тодоров.

Асистенти: Мартин Димитров, Мартин Ангелов.

Жълти картони: Тони Тасев (Монтана); Красимир Костов, Даниел Гаджев, Христо Златински, Юлиян Ненов (Ботев).

Стадион: „Огоста”-без публика.