Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cherve715/public_html/templates/gk_evonews/lib/menu/GKBase.class.php on line 96
Червен Картон - Монтана отново си тръгна победен от „Овча купел“
Сряда, Април 14, 2021
Монтана отново си тръгна победен от „Овча купел“

Монтана бе надигран с 2:1 при гостуването си на Славия в ранната съботна среща от XXI кръг на първенството на Първа лига. И трите гола паднаха през първото полувреме, в което воденият от треньора Атанас Атанасов тим създаде повече чисти ситации пред вратата на своя съперник.

Само в разстояние на 60 секунди монтанци да два пъти можеха да поведат. В 18-та мин. Янко Ангелов изведе в наказателното поле Николай Минков, но той не посмя да стреля, а опита да намери Тони Тасев, но пасът му бе пресечен. Малко след това Радослав Терзиев хвърли далечен пас към Александър Башлиев, който напредна от дясно, но миг преди да потърси Минков, двама защитници на домакините се хвърлиха в краката му и Емил Стоев изби в корнер.

Славия поведе в 32-т мин., главният съдия измисли нарушение на Стефан Цонков срещу Димитър Рангелов. Първото центриране бе в стената, а при второто топката стигна до Петер Макрилос, който се провря между Давид Кики и Минков и с глава разстреля Благой Макенджиев. 5 минути по-късно Ангелов изведе майсторски Башлиев, който нахлу в наказателното поле и намери на Николай Минков, който засече в мрежата за 1:1. Домакините отново излязоха напред в резултата минута преди почивката, след нова грешка от ляво в защитата на Монтана, при която отново Петер Макрилос се оказа на точното място.

Второто полувреме домакините го изиграха тактически, разиграваха по дълго топката и при всяка възможност на терена влизаше лекарски екип. Старши треньорът на Монтана Атанас Атанасов предприе смяна като замени поизморилия се Тони Тасев и на него място пусна типичен централен нападател Росен Кръстев. Малко след като се появи на терена пред 22-годишния футболист се отдаде отлична възможност да отбележи, но с по-слабия си ляв крак стреля в тялото на защитник, като е остана съмнение, че той е играл и с ръка. В 86-та мин. друга резерва на Монтана Димитър Законов засече от близо центриране на Минков, но вратарят Светослав Вуцов внимаваше и спаси. В добавеното време и третият футболист на гостите, който не започна мача Владимир Айтов бе фаулиран в наказателното поле от Ерол Дрост, но главният съдия Валентин Железов не се „огъна“.

Славия – Монтана 2:1

Славия: 13.Светослав Вуцов, 4.Петър Патев, 75.Надер Гандри, 55.Андреа Христов, 70.Михаил Александров, 77.Георги Вълчев, 71.Емил Стоев (89-19.Филип Антовски), 83.Александър Златков ), (52-17.Ерол Дрост), 7.Петер Макрилос, 10.Радослав Кирилов, 8.Димитър Рангелов (78-9.Калоян Кръстев). Треньор: Александр Тарханов.

Монтана: 12.Благой Макенджиев, 25.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап., 24.Давид Кики (81-7.Димитър Законов), 33.Стефан Цонков, 5.Раян Сенхаджи, 6.Янко Ангелов(57-10.Владимир Айтов), 22.Стефан Каменов, 4.Радослав Терзиев, 8.Тони Тасев(70-19.Росен Кръстев), 11.Николай Минков. Треньор: Атанас Атанасов.

Голмайстори: 1:0Петер Макрилос (32), 1:1 Николай Минков (37), 2:1 Петер Макрилос (44).

Главен съдия: Валентин Железов.

Асистенти: Станимир Илков, Мирослав Желев.

Жълти картони: Петър Патев, Емил Стоев, Михаил Александров (Славия); Иван Михов, Радослав Терзиев (Монтана).

Стадион: „Славия“-без зрители.