Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cherve715/public_html/templates/gk_evonews/lib/menu/GKBase.class.php on line 96
Червен Картон - Монтана и Черно море си поделиха точките (снимки)
Сряда, Април 14, 2021
Монтана и Черно море си поделиха точките (снимки)

В ранната съботна среща от XXII кръг на първенството на Първа професионална лига отборът на Монтана завърши наравно 1:1 на собствен терен с Черно море (Варна). В първия ден на астрономическата пролет футболният клуб на домакините стана на 100 години, но заради пандемията от Covid-19 тържествата бяха отложени за по-добри времена.

Гостите започнаха силно мача и в 13-та мин. Жозе Гомеш засече с глава центриране от дясно на Вилела, но вратарят Благой Макенджиев показва класа и спаси. Монтанци отговориха с далечен удар от фаул в напречната греда на Тони Тасев. Последва затишие, продължило до 35-та мин., когато Илиан Илиев шутира опасно, но в аут. Секунди преди почивката Александър Башлиев свали с глава на Тасев, но след рикошет в тялото на Даниел Димов топката излезе в корнер.

Второто полувреме започна с два опасни удара на Вилела преминали покрай и над вратата. В 66-та мин. домакините изпълниха два последователни корнера, като при вторият игралият отлично Раян Сенхаджи се оказа на точното място и от близо матира стража на „моряците“ Георги Георгиев. Гостите изравниха десет минути по-късно. Жозе Гомеш бе оставен непокрит в наказателното поле и с прецизен шут по земя изпрати топката долния десен ъгъл за 1:1. В 84-ата минута Черно море бе на път да направи пълен обрат. След центриране от корнер Даниел Димов отправи силен удар, но Макенджиев избие.

Монтана – Черно море (Варна) 1:1

Монтана: 12.Благой Макенджиев, 25.Александър Башлиев, 4.Радослав Терзиев, 24.Давид Кики, 33.Стефан Цонков, 5.Раян Сенхаджи, 22.Стефан Каменов, 10.Владомир Айтов (72-13.Йордан Йорданов), 8.Тони Тасев-кап. (90-7.Димитър Законов), 6.Янко Ангелов, 11.Николай Минков (90+2-26.Стоян Предев). Треньор: Атанас Атанасов.

Черно море: 22.Георги Георгиев, 27.Даниел Димов-кап., 28.Влатко Дробаров, 2.Цветомир Панов, 6.Виктор Попов, 77.Стефан Велев (68-9.Исмаил Иса), 71.Васил Панайотов, 10.Илиан Илиев (89-28.Пабло Гарсия), 20Жезе Гомеш, 72.Родригго, 7.Вилела (79-17.Велислав Василев). Треньор: Илиан Илиев.

Голмайстори: 1:0 Раян Сенхаджи (66), 1:1 Жозе Гомеш (71).

Главен съдия: Ивайло Стоянов.

Асистенти: Мирослав Иванов, Иво Колев.

Жълти картони: Стефан Каменов, Йордан Йорданов (Монтана); Даниел Димов, Цветомир Панов, Илиан Илиев, Жозе Гомеш, Родриго (Черно море).

Стадион: „Огоста”-без публика.