Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cherve715/public_html/templates/gk_evonews/lib/menu/GKBase.class.php on line 96
Червен Картон - С късни голове Монтана обърна столичния Локомотив (снимки)
Сряда, Април 14, 2021
С късни голове Монтана обърна столичния Локомотив (снимки)

Отборът на Монтана спечели с 2:0 гостуването си на Локомотив (София) в контролна среща играна на стадиона в столичния квартал „Надежда“. И двата гола бяха отбелязани в последните минути на проверката, вкараха ги влезлите като резерви Йордан Йорданов и Димитър Законов. Час преди мача над стадиона се изля проливен дъжд, придружен с градушка, който направи терена тежък за игра.

През първото полувреме на два пъти вратарят на монтанци Благой Макенджиев се намеси авторитетно. В 11-та мин. той изби в корнер силен шут на Светослав Диков, а в 39-та мин. не позволи на доскорошния си съотборник Николай Цветков-Демона да го накажес опасен удар по земя. Малко след това Михаел Орачев стреля покрай вратата.

След почивката и в двата отбора бяха направени много смени, а теренът поизсъхна и мачът стана по-интересен. В 71-та мин. Росен Кръстев се пребори за една висока топка в пеналта, тя попадна у Владимир Айтов, който би силно, но право в ръцете на Цветомир Витков. Домакините отговориха с силен шут на Красимир Милошев в 82-та мин. преминал над вратата. Малко след това Григор Долапчиев нахлу в наказателното поле, но Марио Кирев го блокира, а след това и защитата се справи с опасността. Секунди по-късно отново Долапчиев стреля опасно, но покрай лявата греда в аут.

Монтана поведе в 87-та мин. Тогава Сергей Георгиев центрира от фаул, стражът на Локомотив изпусна топката, тя попадна у Йордан Йорданов и той я изпрати в мрежата. Две минути по-късно Айтов хвърли далечен пас на ляво към Димитър Законов, който преодоля защитник на домакините и с диагонален шут оформи крайния резултат.

Локомотив (София) – Монтана 0:2

Локомотив: Божидар Митрев, Красимир Милошев, Марио Петков, Деян Иванов, Мики Орачев, Владимир Семерджиев, Матеус, Томислав Павлов, Николай Цветков, Светослав Диков, Валентин Николов (Цветомир Витков, Никос Зиси, Александър Александров, Григор Долапчиев, Калоян Стефанов, Мариян Василев, Ангел Бабалиев). Треньор: Иван Колев.

Монтана: Благой Макенджиев(46-Марио Кирев), Александър Башлиев (46-Стоян Предев), Стефан Цонков, Радослав Терзиев (46-Йордан Йорданов), Раян Сенхаджи, Янко Ангелов (46-Владимир Айтов), Михаел Орачев, Стефан Каменов, Росен Кръстев (90-Георги Манолиу), Адам Буджамаа (60-Димитър Законов), Сергей Георгиев-кап. Треньор: Атанас Атанасов.

Голмайстори: 0:1 Йордан Йорданов (87), 0:2 Димитър Законов (89).

Жълт картон: Деян Иванов (Локомотив).

снимки: sportal.bg