С 10 души Монтана падна от Ботев във Враца (снимки)

Монтана отстъпи с 0:1 като гост на Ботев (Враца) в среща от третия кръг на плейофите в група „Б“. Както и в предишните два мача от редовния сезон монтанци не бяха надиграни от своя регионален съперник, но не успяха да си реализират положенията. Главният съдия Валентин Железов също повлия на резултата, а домакините бяха улеснени от глуповатата постъпка на Тони Тасев, който бе изгонен в края на първото полувреме.

Първата опасност бе създадена пред вратата на домакините. В 15-та мин. Тасев нахлу в наказателното поле, защитник парира удара му, топката попадна у Сергей Георгиев, но той стреля твърде слабо и право в ръцете на вратаря. Малко след това монтанци имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Самир Аясс, но съдията не реагира. В 21-та мин. Илия Миланов, за който това бе мач No.200 в елита, с каратистки удар влезе в тялото на игралият цял мач на добро ниво Росен Кръстев, но реферът му вдигна само жълт картон, въпреки че имаше всички основания да го изгони. В 31-та мин. Александър Башлиев се намеси решително и изби в корнер опасен шут на Дориан Бабунски.

В 37-та мин. Владимир Айтов бе ударен с лакът в лицето и остана да лежи на терена, но играта продължи. Тони Тасев поиска обяснение от главния съдия и за това получи жълт картон. След това нападателят на Монтана бе провокиран от Даниел Гаджев, посегна му с глава и Железов му показа втори жълт и червен картон.

С човек повече домакините натиснаха след подновяването на играта и в 50-та мин. Петър Атанасов бе изведен сам срещу вратаря Благой Макенджиев, но стреля в аут. Пет минути по-късно удар на Юлиян Ненов срещна гредата. След още пет Ненов центрира от дясно, Давид Кики с глава изби, но топката попадна у Даниел Генов и той я изпрати в мрежата. Голът обаче трябваше да бъде отменен, защото Самир Аясс бе в положение на засада на сантиметри пред вратаря и пречеше на видимостта му, а при удара се наведе. В последните минути врачани заиграха в глуха защита и можеха да бъдат наказани. Първо вратарят Дамян Дамянов закова пред голлинията битата от Росен Кръстев топка, а след това след центриране от корнер от ляво Кики с атрактивна задна ножица стреля, но право в ръцете на Дамянов.

Ботев (Враца) – Монтана 1:0

Ботев: 34.Дамян Дамянов, 18.Илия Миланов (46-30.Валери Домовчийски), 37.Венцислав Керчев, 77.Мартин Николов, 81.Атанас Зехиров, 6.Даниел Гаджев (46-5.Костадин Ничев), 22.Николай Колев (65-24.Алассане Н‘Диайе), 9.Даниел Генов-кап. (81-14.Димитър Буров), 10.Петър Атанасов (57-94.Юлиян Ненов), 28.Самир Аясс, 20.Дориан Бабунски. Треньор: Веселин Великов.

Монтана: 12.Благой Макенджиев, 25.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап., 24.Давид Кики, 33.Стефан Цонков, 6.Янко Ангелов, 8.Тони Тасев, 10.Владимир Айтов (84-22.Стефан Каменов), 19.Росен Кръстев, 23.Сергей Георгиев (-13.Йордан Йорданов), 11.Николай Минков. треньор: Атанас Атанасов.

Голмайстор: Даниел Генов (60).

Главен съдия: Валентин Железов.

Асистенти: Станимир Илков, Мирослав Желев.

Жълти картони: Дамян Дамянов, Илия Миланов, Атанас Зехиров, Даниел Гаджев, Валери Домовчийски (Ботев); Благой Макенджиев, Стефан Цонков, Владимир Айтов, Тони Тасев (Монтана).

Червен картон: Тони Тасев (Монтана 39-та мин.).

Стадион: „Христо Ботев“-400 зрители.

Please publish modules in offcanvas position.