Монтана загуби от Славия, Сергей Георгиев с тежка контузия (снимки)

Монтана загуби с 0:2 от Славия на стадион „Огоста“ в среща от ХХХ кръг на плейофната фаза от първенството на Първа лига, група „Б“. Двубоят бе белязан с неприятната контузия, която Сергей Георгиев получи в 61-та мин. Тогава нападателят на монтанци се сблъска с вратаря на гостите Светослав Вуцов и бе откаран с линейка в болницата със съмнение за счупен крак.

Двубоят можеше да започне отлично за домакините, ако Стефан Каменов имаше малко късмет и вместо в напречната греда бе изпратил топката в мрежата в 4-та мин. В средата на първото полувреме Янко Ангелов изпълни 4 последователни корнера, като при последния Росен Кръстев засече с глава, но право в обсега на Вуцов. Славия създаде първата си опасна ситуация за гол в 25-та мин., когато Радослав Кирилов центрира от ляво, а Петър Макрилос засече от въдуха, но Благой Макенджиев спаси. При втората „белите“ поведоха, като това стана 6 минути преди почивката. Тогава Давид Кики се подхлъзна, Ерол Дост се възползва максимално, напредна и от границата на наказателното поле с левия крак изпрати топката в горния ляв ъгъл.

Второто полувреме започна с натиск на Монтана и в 54-та мин. шут на Сергей Георгиев срещна ръката на Ертан Томбак, но главният съдия Георги Кабаков прецени, че тя е била плътно прилепната до тялото и не посочи бялата точка. Три минути по-късно Иван Михов с изключително смел, но чист шпагат спря голова атака на Ивайло Димитров. След още три Стефан Цонков с далечно подаване намери Сергей Георгиев, който нахлу в наказателното поле, но Светослав Вуцов му влезе остро и така се стигна до тежката контузия.

Малко след като играта бе подновена Славия удвои преднината си. Бърза контраатака от дясно на Емил Стоев завърши с удар с глава на Петър Макрилос в далечния ъгъл. До края на мача Давид Кики на два пъти стреля от воле, а вратарят на Монтана Благой Макенджиев на три пъти спаси вратата си от трети гол.

Монтана – Славия (София) 0:2

Монтана: 12.Благой Макенджиев, 25.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап., 24.Давид Кики, 33.Стефан Цонков, 6.Янко Ангелов, 23.Сергей Георгиев (64-4.Радослав Терзиев), 22.Стефан Каменов (81-20.Михаел Орачев), 19.Росен Кръстев (46-7.Димитър Законов, 10.Владимир Айтов (52-13.Йордан Йорданов), 11.Николай Минков. Треньор: Атанас Атанасов.

Славия: 13.Светослав Вуцов, 3.Ертан Томбак, 75Надер Гандри, 23.Емил Виячки, 19.Филип Антовски, 7.Петер Макрилос (90-22.Дарко Тасевски), 77.Георги Вълчев, 71.Емил Стоев (83-70.Михаил Александров), 10.Радослав Кирилов (90-73.Мартин Сораков), 17.Ерол Дост (90-11.Владислав Узунов), 14.Ивайло Димитров (64-9.Калоян Кръстев). Треньор: Златомир Загорчич.

Голмайстори: 0:1 Ерол Дост (39), 0:2 Петер Макрилос (65).

Главен съдия: Георги Кабаков.

Асистенти: Мартин Маргаритов, Диян Вълков.

Жълти картони: Росен Кръстев, Владимир Айтов (Монтана); Емил Виячки (Славия).

Стадион: „Огоста”-200 зрители.

Please publish modules in offcanvas position.