Монтана е на 1/16 финал в турнира за Купата на България

Отборът на Монтана победи с 3:1 като гост Локомотиив (Мездра) в среща от втория предварителен кръг на турнира за Купата на България. Успехът на монтанци бе подпечатан с дебютни голове на Идрисс Фудил, Атанас Карачаров и Георги Манолиу. Бившият футболист на Кариана (Ерден) Лионел Матадос вкара почетното попадение за домакините. На 1/16 финалите воденият от треньора Светлан Конев тим ще се изправи на стадион "Огоста" (21 септември, 13:00 часа) срещу ФК ЦСКА 1948.

Двубоят започна повече от отлично за Монтана. След центриране от корнер от ляво Идрисс Фудил засече от воле топката и от дъгата на наказателното поле я изпрати неспасяемо в мрежата преди да е изтекла и 6-та минута от началото на мача. 120 секунди по-късно отново 23-годишният белгиец можеше да удвои, но ударът му разтърси напречната греда. Атаките на гостите следваха една след друга и в 13-та мин. Стефан Цонков стреля от близо, но право в ръцете на вратаря Кристиян Дяков. Стражът на Локомотив демонстрира класа в 25-та мин. избивайки топката насочена с глава от Йордан Йорданов в долния десен ъгъл.

Второто полувреме отново започна с натиск на Монтана и в 50-та мин. Владислав Цеков-Каската шутира опасно, но вратарят изби с крак в корнер. Малко след това Лиандро Мартис центрира от ляво и Атанас Карачоров засече с глава, но над вратата. И както се случва обикновено във футбола - когато не вкарваш, ще ти вкарат. Точно след един час игра Лионел Матадос се възползва от неразбирателство в централната част на защитата на гостите и технично прехвърли вратаря Ферди Мюмюнов, за когото това бе първи мач с екипа на монтанци.

Домакините набраха самочувствие след гола и играта за кратко бе равностойна. Логичното все пак се случи в 78-та мин., когато Атанас Карачоров наказа грешка на Васислав Димитров и Монтана отново поведе. Точка на спора сложи Георги Манолиу в 85-та мин. Две минути след като замени Лиандро Мартис юношата на гостите открадна топката от Мариян Кусев и останаал сам срещу вратаря не сгреши.

Локомотив (Мездра) – Монтана 1:3

Локомотиив: Кристиян Дяков, Мариян Кусев, Генади Петров-кап., Васислав Димитров, Петьо Петков (88-Пауло Петков), Митко Красимиров (67-Ивайло Златев), Гроздан Илиев (67-Методи Янков), Давид Стоянов, Николай Гинчев (88-Радослав Зарев), Пламен Венелинов, Лионел Матадос. Треньор: Николай Нинов.

Монтана: Ферди Мюмюнов, Александър Башлиев, Стоян Предев, Димитър Буров, Стефан Цонков, Йордан Йорданов, Лиандро Мартис (82-Георги Манолиу), Стефан Каменов (62-Николай Николов), Владислав Цеков (62-Росен Кръстев), Идрисс Фудил (90+2-Алекс Тодоров), Стефан Христов (46-Атанас Карачаров). Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстори: 0:1 Идрисс Фудил (6), 1:1 Лионел Матадос (65), 1:2 Атанас Карачаров (78), 1:3 Георги Манолиу (85).

Главен съдия: Никола Петров.

Асистенти: Мартин Мачев, Венцислав Банчев.

Жълти картони: Мариян Кусев, Гроздан Илиев, Лионел Матадос (Локомотив); Георги Манолиу (Монтана).

Стадион: „Локомотив”-200 зрители.

Всички права са запазени. Всички права на интелектуална собственост върху информационните ресурси и материали, публикувани на сайта са обект на закрила по действащия Закон за авторското право и сродните му права, а нерегламентираното им използване представлява закононарушение и влече гражданска, административнонаказателна и наказателна отговорност в съответствие с действащото българско законодателство. Всеки има право да цитира информация от сайта, като носи отговорността за нейната достоверност. При цитиране е задължително да се упомене източникът, придружен с хипер-връзка към неговия интернет адрес.

Please publish modules in offcanvas position.