Ферди и Михов получиха почивка за мача в Крумовград, Фудил е наказан

В хотел в Момчилград ще останат да нощуват тази вечер футболистите на Монтана. От там утре клубният автобус потегля за стадион „Крумовград“, на който от 13:30 часа монтанци ще се изправят срещу местния Левски в отложена 1/8 финална среща от турнира за Купата на България. По регламент при равенство в редовно време ще се играят две полувремена от по 15 минути и при ново равенство, ще се изпълняват дузпи до излъчването на победител.

„Няма да пестим сили за двубоя със Септември (София) в неделя. Искаме да играем в турнира и напролет“, заяви старши треньорът на Монтана Светлан Кондев. Той даде почивка на титулярния вратар Ферди Мюмюнов и на централния защитник и капитан на тима Иван Михов. Двубоят пропускат още Идрисс Фудил и Румен Георгиев. 23-годишният белгийски плеймейкър е наказан, а юношеският нападател контузен. След претърпяна опереция в игра се завръща отново защитникът Стоян Предев.

Отборът на Монтана е в серия от пет последователни победи в първенството на Втора професионална лига. Съперникът им направи няколко грешни стъпки и е втори в Югоизточната трета лига. По пътя си до тук монтанци отсраниха Локомотив (Мездра) и ФК ЦСКА 1948, а Левски (Крумовград) се разправи с Литекс (Ловеч) и Царско село. Победителят от двубоя в сряда ще бъде домакин на ¼ финалите на шампиона Лудогорец (Разград).