Вратар спаси столичния Септември на стадион „Огоста“ (снимки)

Монтана изпусна да победи Септември (София) и да се доближи до първите четири отбора в класирането. Основната заслуга за нулевото равенство на стадион „Огоста“ има вратарят на гостите Николай Банков, който на няколко пъти се намеси решително в мача. Въпреки,че в сряда играха 120 минути и спечелиха с дузпи 1/8 финалната си среща от турнира за Купата на България с Левски (Крумовград), домакините издържаха физически.

Първата опасна ситуация пред вратата на столичани стана в 10-та мин., когато Лиандро Мартис бе изведен зад защитата на гостите, но от малък ъгъл стреля в аут. Три по-късно домакините си размениха няколко паса пред пред и във наказателното поле на своя съперник, последният бе на Владимир Айтов към Александър Башлиев, който стреля силно но Банков спаси. След това за дълго на терена имаше повече битка, а играта се водеше предимно в централната част. В 35-та мин. монтанци на два пъти можеха да поведат. Първо Иван Михов стреля опасно от дъгата на наказателното поле, но вратарят се разтегна и изби в корнер, а след неговото изпълнение стражът на Септември отрази и удара с глава на Йордан Йорданов. Две минути преди почивката отново Николай Банков се прояви отразявайки последователни удари на Владислав Цеков-Каската и на Башлиев.

Най-чистото положение за гол в срещата Монтана създаде в 53-та мин. Тогава Димитър Буров комбинира с Айтов, той пусна към връхлитащия от задна линия Александър Башлиев, но топовният шут на защитника премина над напречната греда. Натискът на домакините продължи и в 68-та мин. Йордан Йорданов се пребори мъжки за една топка, напредна от дясно и центрира, но Мехди Уамри не успя да я засече. Малко след това Идрисс Фудил пробва удар от далечна дистанция, но в аут. Гостите отговориха с шут от фаул на Асен Георгиев над вратата. В самия край на мача капитанът на софиянци изчисти в корнер остро центриране от ляво на Буров.

Монтана - Септември (София) 0:0

Монтана: 1.Ферди Мюмюнов, 21.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап. (80-15.Атанас Карачоров), 14.Димитър Буров, 33.Стефан Цонков, 13.Йордан Йорданов, 7.Лиандро Мартис, 22.Стефан Каменов, 9.Владислав Цеков (66-17.Идрисс Фудил), 10.Владимир Айтов (67-18.Николай Николов), 24.Мехди Уамри (75-19.Росен Кръстев). Треньор: Светлан Кондев.

Септември: 1.Николай Банков, 22.Асен Георгиев-кап., 20.Владислав Узунов, 7.Айкут Рамадан, 4.Иван Арсов, 23.Йоан Гаврилов (70-18.Красиан Колев), 19.Реди Каса, 16.Кристиян Пешов, 11.Мартин Ачков, 17.Симеон Александров (58-10.Атанас Кабов), 14.Марио Илиевски. Треньор: Христи Арангелов.

Главен съдия: Георги Гинчев.

Асистенти: Милен Арабаджиев, Кристиян Минков.

Жълти картони: Лиандро Мартис, Николай Николов (Монтана); Владислав Узунов, Реди Каса (Септември).

Стадион: „Огоста”-20 зрители.

Всички права са запазени. Всички права на интелектуална собственост върху информационните ресурси и материали, публикувани на сайта са обект на закрила по действащия Закон за авторското право и сродните му права, а нерегламентираното им използване представлява закононарушение и влече гражданска, административнонаказателна и наказателна отговорност в съответствие с действащото българско законодателство. Всеки има право да цитира информация от сайта, като носи отговорността за нейната достоверност. При цитиране е задължително да се упомене източникът, придружен с хипер-връзка към неговия интернет адрес.

Please publish modules in offcanvas position.