Четвъртък, Октомври 17, 2019
Вихър отвя Ком, продължава напред в турнира на АФЛ (снимки)

Отборът на Вихър (Николово) стана регионален победител в тазгодишното издание на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. В своеобразния финал шампионът на монтанската IV дивизия разгроми с 6:2 третодивизионния Ком (Берковица). Двубоят се игра на осветление на терена с изкуствена настилка в спортния комплекс „Огоста“, над който в края на първото полувреме се изсипа пороен дъжд.

Срещата започна с пропуски пред двете врати. В 6-та мин. голмайсторът на символичните домакини Кристиян Методиев-Пато изпрати остра топка в наказателното поле, но Филип Илиев-Фичо не успя да я засече. В ответната атака Ивайло Найденов от гостите центрира от дясно, а Гълъб Герасимов стреля в аут. Резултатът бе открит чак в 40-та мин. Тогава играещият треньор на Вихър Бисер Ефремов изпълни корнер от ляво, а на близката греда Илиев отклони топката в мрежата. Три минути по-късно Методиев покачи след точно изпълнена дузпа, отсъдена за игра с ръка. До почивката таранът на Ком Гълъб Герасимов с топовен шут намали. В 48-та мин. вихърци получиха още една дузпа, която резервата Денислав Костов вкара. В 57-та мин. главният съдия Петър Милков свири дузпа и за берковчани, след като Емилиян Ивов-Емко извърши нарушение в наказателното поле. От бялата точка Йордан Тодоров-Паро бе точен за 3-2.Последваха два гола на Кристиян Методиев (64, 73), а крайният резултат оформи с втория си гол в мача Костов в 75-та мин.

Вихър: Даниел Първанов, Емилиян Ивов, Светлин Томов, Николай Христов, Стелиян Николов, Бисер Ефремов, Галин Славчев, Мартин Лазаров, Филип Илиев, Красимир Георгиев, Кристиян Методиев-кап.

Ком: Юлиян Райчев, Цветко Иванов, Пламен Ненов-кап., Генади Петров, Цветан Петков, Тихомир Тончев, Иван Костадинов, Мартин Михайлов, Гълъб Герасимов, Ивайло Михайлов, Ивайло Апостолов.

Главен съдия: Петър Милков.

Асистенти: Тодор Валериев, Веселин Найденов.

Терен с изкуствена настилка в спортен комплекс „Огоста“-50 зрители.