Неделя, Август 09, 2020
Футболен началник хвали млади таланти

Играещият президент на Пъстрина Митко Нисторов похвали юношеската формация на Монтана до 19 години. Това стана след контролната среща, която четвъртодивизионния тим спечели с минималното 2:1. „Отборът има голямо израстване, в сравнение с първата контрола, която играхме преди 20 дни на техен терен. Тогава победихме с лекота с 5:1, сега обаче доста се поизпотихме“, заяви Нисторов.

Двубоят игран на стадиона в село Николово бе изключително оспорван, а малките монтанци изпуснаха няколко отлични положения пред вратата на Илиян Захариев. При едно от тях възпитаниците на Дилян Иванов откриха резултата. Това стана в 40-та мин., когато привлеченият от столичния Септември нападател Майкъл Тодоров се оказа на точното място при едно разбъркване в наказателното поле на Пъстрина. Секунди преди края на първото полувреме Тодор Костов засече в мрежата центриране от фаул. Домакините стигнаха до обрат чак в 88-та мин., когато след атака от ляво на Юлиян Найденов, топката бе изпратена в пеналта, където Веселин Троянов изпревари вратаря Петър Петров и донесе успеха на Пъстрина.