Вторник, Октомври 27, 2020
Старшата с първа победа за сезона

Първата си победа от началото на сезона записаха юношите старша възраст на Монтана. В среща от XI кръг на първенството на елитната „А“ група U19 малките монтанци разгромиха с 3:0 формацията на Пирин (Благоевград). Първото полувреме на мача, който се игра на официалния терен в спортния комплекс „Огоста“ завърши при нулево равенство.

Домакините поведоха още при първата си атака след почивката. Това стана в 48-та мин., когато след центриране от корнер Георги Миланов изпрати топката във вратата. Три минути по-късно Румен Георгиев-Джако бе спънат в наказателното поле, но главният съдия Станимир Тодоров прецени, че нарушение няма. В 70-та мин. след асистенция на Денис Русинов Антонио Ангелов стреля в обратния ъгъл на вратаря Александър Марковски и покачи. Класиката в двубоя оформи Павлин Матовски, засичайки в мрежата центриране от корнер на Георги Манилиу.

Освен първия си успех за сезона отборът на Монтана отбеляза и първите си голове през кампанията. Със спечелените три точки момчетата на треньора Дилян Иванов останаха под чертата на изпадащите, но се доближиха само на две точки от 16-ия Сокол (Марково).

Монтана: Трифон Соколов, Велислав Илиев, Георги Замфиров, Георги Миланов, Мартин Николов, Антонио Антонов, Георги Манолиу, Борислав Славчов, Алекс Тодоров-кап., Радослав Петров, Румен Георгиев (Александър Михайлов, Кристиян Младенов, Майкъл Илиев, Павлин Матовски, Денис Русинов, Наско Крумов, Кристиян Вълков). Треньор: Дилян Иванов.

Пирин: Александър Марковски, Асен Либяховски-кап., Даниел Топузов, Георги Цеклеов, Джамал Бадарин, Кристиян Георгиев, Кръстьо Банев, Христиан Петков, Христо Петров, Юлиян Манолски, Вергил Янев (Мартин Китанов, Георги Кечев, Иван Тасев, Лазар Стойчев, Светослав Димов, Слави Андонов, Тодор Стамболиев). Треньор: Павлин Тодоров.

Главен съдия: Станимир Тодоров.

Асистенти: Михаел Денчев, Петър Михов.

Стадион: „Огоста“-40 зрители.