Рефер поряза Левски (Лом) на стадион „Дунавски юнак“

В среща от XIX кръг на първенството на Втора професионална лига отборът на Левски (Лом) загуби с 0:1 на собствен терен от Миньор (Перник). Преди началото на мача с минута мълчание бе почетена паметта на бившия футболист на крайдунавския тим Марин Иванов.

Двубоят започна с образцова контраатака на домакините, но ударът на Лука Стоянович бе спасен от вратаря Даниел Леонтиев. Гостите поведоха в 17-та мин., когато Методи Костов центрира от ляво, а на далечната греда Добромир Бонев бе забравен и засече в мрежата. До края на полувремето отново стражът на Миньор отрази силен шут на Стоянович, а волето на Костов премина покрай вратата.

През второто полувреме и двата отбора се изгубиха в мъглата. В 53-та мин. от Левски имаха основателни претенции за дузпа. Пробив на Йордан Георгиев бе спрян с нарушение в наказателното поле, главният съдия Иво Андреев обаче отсъди обратен фаул и вдигна жълт картон на потърпевшия за симулация. Георгиев пък бе заменен принудително, а след края на мача стана ясно, че е с извадено дясно рамо. "Това е безобразие. За пореден път ни режат", заяви след мача старши треньорът на домакините Анатоли Тонов.

Левски (Лом) – Миньор (Перник) 0:1

Левски: 12.Дамян Дамянов, 9.Андон Гущеров, 11.Васил Сапунджиев, 6.Гален Ненов (86-5.Кристиян Григоров), 14.Деян Иванов, 10.Йордан Георгиев (58-22.Цвети Неделчев), 20.Лука Стоянович, 16.Мохамед Сила, 17.Никола Гавов, 21.Петър Генчев, 4.Николай Христов-кап.. Треньор: Анатоли Тонов.

Миньор: 12.Даниел Леонтиев, 20.Андреас Васев-кап., 3.Антон Славчев, 24.Георги Купенов, 14.Четин Садула, 5.Веселин Васев, 15.Емил Ценов (88-23.Павлин Чиликов), 30.Божидар Васев (75-2.Виктор Райчев), 13.Добромир Бонев (62-6.Любомир Христов), 22.Ивайло Иванов (75-26.Мартин Смоленски), 9.Методи Костов (62-10.Ивайло Димитров). Треньор: Христо Янев.

Голмайстор: Добромир Бонев (17).

Главен съдия: Иво Андреев.

Асистенти: Владимир Велев, Иван Иванов.

Жълти картони: Андон Гущеров, Васил Сапунджиев, Мохамед Сила, Йордан Георгиев (Левски); Божидар Васев, Добромир Бонев, Ивайло Иванов (Миньор).

Стадион: „Дунавски юнак“-70 зрители.

Всички права са запазени. Всички права на интелектуална собственост върху информационните ресурси и материали, публикувани на сайта са обект на закрила по действащия Закон за авторското право и сродните му права, а нерегламентираното им използване представлява закононарушение и влече гражданска, административнонаказателна и наказателна отговорност в съответствие с действащото българско законодателство. Всеки има право да цитира информация от сайта, като носи отговорността за нейната достоверност. При цитиране е задължително да се упомене източникът, придружен с хипер-връзка към неговия интернет адрес.

Please publish modules in offcanvas position.