Монтана отвя Левски, отива на финалите	 за Купата (снимки и видео)

Монтана отвя Левски, отива на финалите за Купата (снимки и видео)

Монтана победи Левски с 3:1 гейма и се класира за финалния турнир за Купата на България.

Пред пълни трибуни в зала „Огоста”, сред зрителите бе и селекционерът на националния отбор Пламен Константинов, домакините изиграха може би най-добрия си мач от началото на сезона.

Монтанчани узакониха успеха си с много разнообразна игра в нападение и здрав блок.

Те спечелиха с невероятна лекота първия гейм с 25:15.

Гостите обаче загатнаха за класа във втория, в който поведоха още в самото начало и не изпуснаха водачеството до края.

Най-оспорвана бе третата част, в която нито единия от двата отбора не бе успя да се откъсне напред в резултата.

С точно направените смени треньорът на Монтана Петър Шопов поддържаше високо ниво, за да изведе отбора си до успех с 25:21.

Домакините тръгнаха силно в четвъртия гейм и подържаха разлика от 5-6 точки до края.

Освен, че бе един от най-добрите в мача, с 16 отбелязани точки Симеон Александров бе най-резултатният състезател на Монтана.

Минчо Минчев добави 15 точки за триумфа на домакините.

Над всички в Левски бе екснационалът Боян Йорданов, който стана и топ-реализатор на срещата с 21 точки.

Рожденикът Методи Ананиев, днес става на 30 години, завърши с 18 точки за гостите.

Монтана – Левски 3:1 (25:15, 18:25, 25:21, 25:20)

Монтана: Мартин Палийски 3, Любомир Агонцев 4, Минчо Минчев 15, Теодор Богданов 7, Трифон Лапков 6, Симеон Александров 16 (Иван Латунов 10, Златко Кьосев 7, Костадин Стойков 1, Стефан Стоянов, Добромир Иванов-либеро). Треньор: Петър Шопов.

Левски: Стилиян Асенов 2, Методи Ананиев 18, Страхил Свиленски 2, Боян Йорданов 21, Милан Миланов 4, Венцислав Рагин 5 (Иван Крачев 2, Христо Колев, Павел Иванов, Ивайло Лалов-либеро). Треньор: Андрей Жеков.

Съдии: Любомир Сираков, Добромир Добрев.

Зала „Огоста”-250 зрители.

Резултатите от останалите срещи: Арда (Кърджали) – ЦСКА 3:2, Пирин (Разлог) – Нефтохимик (Бургас) 1:3, Тетевен волей – Марек (Дупница) 2:3, Ботев (Луковит) – Добруджа (Добрич) 0:3, Ботев (Ихтиман) – Миньор (Перник) 0:3.

Всички права са запазени. Всички права на интелектуална собственост върху информационните ресурси и материали, публикувани на сайта са обект на закрила по действащия Закон за авторското право и сродните му права, а нерегламентираното им използване представлява закононарушение и влече гражданска, административнонаказателна и наказателна отговорност в съответствие с действащото българско законодателство. Всеки има право да цитира информация от сайта, като носи отговорността за нейната достоверност. При цитиране е задължително да се упомене източникът, придружен с хипер-връзка към неговия интернет адрес.

Please publish modules in offcanvas position.