Събота, Декември 05, 2020
 Волейболистите се върнаха на победния път

Волейболистите на Монтана се завърнаха отново на върха в класирането. В изтеглена среща от 8-ия кръг на първенството на Съперлигата при мъжете възпитаниците на треньора Атанас Петров победиха в зала „Огоста” отбора на Нефтохимик (Бургас) с 3:1. Домакините взеха сравнителни леко първата част като дадоха само 18 точки на своя съперник. Двубоят можеше да приключи и по-рано, ако във втория гейм съдиите на два пъти не отсъдиха в полза на гостите две спорни ситуации. В третата част монтанчани поведоха убедително, допуснаха изравняване 23:23, но все пак го спечелиха. По същия сценарии се разви и четвъртата. Минчо Минчев стана топ-реализатор на мача с 31 точки. Стоян Златев се отличи с 13 точки за Нефтохимик.

Монтана – Нефтохимик 3:1 (25:18, 30:32, 25:23, 25:23)

Монтана: Явор Генов 15, Денис Чавдаров 9, Иван Латунов 5, Любомир Агонцев-кап.-5, Минчо Минчев 31, Златко Кьосев 1(Трифон Лапков 15, Николай Къртев 1, Георги Георгиев, Цанко Цанков, Добромир Димитров-либеро). Треньор: Атанас Петров.

Нефтохимик: Стоян Самунев 12, Пламен Драгиев 9, Теодор Богданов 9, Андрей Николов 4, Иван Станев-кап. 2, Костадин Николов 12 (Стоян Златев 13, Нено Тосков, Васил Петров, Христо Велков-либеро). Треньор: Петър Драгиев.