Петък, Ноември 15, 2019
Монтана взе гейм на Хебър

Отборът на Монтана бе надигран с 3:1 при гостуването си на носителя на Купата на България Хебър. За водения от треньора Даниел Пеев тим това бе трета поредна загуба в Суперлигата, а за домакините първи загубен гейм от началото на сезона. Монтанчани започнаха по-добре мача и спечелиха първия гейм с 25-22. Следващите два пазарджиклии затвориха на 17, а в четвъртия стигнаха до успех с 25-23.Радослав Попов и Миколай Сарнечки бяха най-резултатни за гостите, като и двамата завършиха с по 16 точки. Брадли Гънтър се отличи с с 24 точки (1 ас, 3 блокади) за Хебър.

Резултати от останалите срещи: Левски (София) – Добруджа (Добрич) 3:0 (24, 20, 18), Славия (София) - Дунав (Русе) 0:3 (-21, -18, -21), Черно море (Варна) – Нефтохимик (Бургас) 0:3(-20, -22, -20), Марек (Дупница) – Арда (Кърджали) . В събота, от 18:00 часа:  Пирин (Разлог) - ЦСКА.

Хебър (Пазарджик) – Монтана 3:1 (22-25, 25-17, 25-17, 25-23)

Хебър: Венцислав Рагин 8, Георги Братоев 3, Тодор Алексиев, Александър Ляфтов 14, Брадли Гънтър 24, Николай Къртев 5 (Александър Симеонов 3, Денис Чавдаров, Петър Каракашев-либеро). Треньор: Атанас Петров.

Монтана: Тодор Вълчев 15, Радослав Попов 16, Борис Наков 1, Тодор Костов 7, Миколай Сърнечки 16, Денимир Димитров 1 (Димитър Калчев 3, Стефан Чавдаров 3, Мачей Маджей, Любослав Симеонов, Мартин Божилов-либеро, Методи Методиев-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Любомир Сираков, Симеон Иванов.

Зала: „Васил Левски“-1000 зрители.