Сряда, Декември 02, 2020
Монтана си върна на Левски, не му даде и гейм (статистика)

Отборът на Монтана записа чиста победа с 3:0 (26:24, 27:25, 25:23) над Левски в отложена среща от XV кръг на волейболната Суперлига играна в столичната зала „Универсиада“. По този начин воденият от треньора Даниел Пеев тим си върна за загубата от същия съперник с 2:3 в зала „Младост“ в началото на ноември м.г.

Мачът започна точка за точка, а в края на първия гейм домакините поведоха с 24-22 и вече предвкусваха успеха. Не така обаче мислеха монтачани, които записаха 4 последователни точки и поведоха.
Вторият гейм се разви по същия начин до 23-21 за Левски, но гостите отново показаха по-здрави нерви, а и повече аргументи край мрежата. Третата част също бе оспорвана, а Монтана я затвори на 23.

Левски (София) – Монтана 0:3 (24-26, 25-27, 23-25)

Левски: Самуил Вълчинов 6, Мирослав Димов 7, Марк Мак‘Гивън 5, Горан Люцканов 12, Делчо Раев 4, Методи Ананиев 2, Трифон Лапков 13 (Теодор Богданов 1, Владимир Гърков, Александър Николов, Ивайло Лалов-либеро, Дамян Колев-либеро). Треньор: Никола Димитров.

Монтана: Тодор Вълчев 12, Радослав Попов 8, Тодор Костов 5, Миколай Сърнечки 14, Стефан Чавдаров 10, Максимилиан Талер 3 (Златко Кьосев 3, Иван Латунов 2, Денимир Димитров, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.
Съдии: Ивайло Иванов, Любомир Сираков.

Зала: “Универсиада“-150 зрители.