Сряда, Декември 02, 2020
Монтана с чиста победа над ЦСКА (снимки и видео)

В среща от XVII кръг на Суперлигата волейболният тим на Монтана не допусна изненада и спечели чиста победа с 3:0 над ЦСКА. За първи път от началото на сезона зала „Младост“ бе изпълнена почти до краен предел, като гостите по традиция се радваха на горещата подкрепа на своите фенове.

Домакините надиграха категорично своя съперник, но и в трите гейма всяко отпускане от тяхна страна биваше наказвано. Полският диагонал Миколай Сърнечки бе най-резултатен за победителите с 16 точки (3 аса), капитанът на отбора Тодор Вълчев се отличи с 15 т. (2 аса, 1 блокада). За ЦСКА Димитър Димитров завърши с 11 т., 10 добави Мартин Павлов (3 блокади). Димитров бе отличен  и със зелен картон, след като в третия гейм, в който неговия отбор изоставаше с 11-9, той си призна, че е докоснал топката и точката бе присъдена на противника. Тодор Костов от отбора на Монтана пък бе избран за най-полезен състезател в срещата.

Монтана – ЦСКА 3:0 (25-19, 25-23, 26-24)

Монтана:Тодор Вълчев 15, Радослав Попов 7, Тодор Костов 7, Миколай Сърнечки 16, Стефан Чавдаров 9, Маккимилиян Талер 3 (Иван Латунов 1, Денимир Димитров, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

ЦСКА: Христо Цветанов 6, Андрей Христов 1, Георги Татаров 6, Димитър Димитров 11, Мартин Павлов 10, Владимир Станков 1 Даниел Минков (Андрей Николов 3, Ивайло Стефанов 1, Валентин Пейчев-либеро). Треньор: Сашо Попов.

Съдии: Игнат Митев, Ваня Първанова.

Зала: „Младост“-700 зрители.