Понеделник, Ноември 30, 2020
Монтана тръгна с категорична победа по пътя си към топ 8 (снимки)

В първа среща от група 4 на предварителния турнир за разпределяне на местата в първата и втората осмица в Суперлигата при мъжете, домакин на който е зала „Младост“, отборът на Монтана записа категоричен успех с 3:0 (25:16, 25:21, 25:18) над Ботев (Луковит).

Домакините безспорно бяха по-класният отбор и въпреки, че бе нарушена част от подготовката им, превъзхождаха по всички компоненти от играта своя съперник. Някаква интрига в мача имаше само във втората част, в която гостите поведоха с 9-6, но нямаха сили да се съпротивляват до края. Радослав Попов бе най-резултатен за победителите с 14 точки (3 блока). 219-сантиметровият диагонал Максим Сапожков завърши с 8 т. при дебюта си за Монтана, другият привлечен през лятото от руския Локомотив (Новосибирск) състезател Максим Крескин освен, че дирижираше успешно играта на отбора се отличи и с 5 точки.

Във вторник Монтана се изправя срещу отбора на Марек (Дупница), който във втората среща тази вечер не допусна изненада и спечели чиста победа срещу Славия с 3:0 (25:22, 25:15, 25:17). Мачът е от 19:30 часа и ще бъде предаван пряко по Диема спорт. Победителят в групата се класира директно в топ 8, а вторият и третият играят допълнителен бараж.

Монтана – Ботев (Луковит) 3:0 (25:16, 25:21, 25:18)

Монтана: Радослав Попов 14, Александър Кордев 8, Любослав Симеонов 6, Тодор Костов 3, Златан Йорданов 7, Максим Крескин 5 (Максим Сапожков 8, Стефан Чавдаров 4, Георги Елчинов 3, Виктор Костадинов, Мартин Божилов-либеро, Методи Методиев-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Ботев: Иван Панков 6, Людмил Бенов 1, Пламен Тодоров 5, Цветослав Цаков 8, Мирослав Братанов 9, Борис Борисов 5 (Калоян Калчев, Иван Маринов, Валери Георгиев-либеро). Треньор: Пламен Тодоров.

Съдии: Иван Момиров, Илия Пенков.

Зала: „Младост“-50 зрители.