Понеделник, Ноември 30, 2020
Монтана с втора победа в зала „Младост“

Волейболистите на Монтана спечелиха и втората си среща от квалификационния турнир от група 4 в зала „Младост“, който трябва да определи последните два отбора в първата и втората осмица в Суперлигата при мъжете. Воденият от треньора Даниел Пеев северозападен тим победи Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (21-25, 25:20, 25:19, 25:22) и на практика си осигури участие в топ 8.

Срещата започна лошо за домакините, които бяха догонващи в първия гейм, в който отстъпиха с 21-25. Вторият тръгна точка за точка до 6-6, но след това монтанчани се отърсиха от напрежението и го затвориха на 20. Третата част започна ударно за Монтана и до края те оставиха някои в залата да се съмнява, че са по-класния отбор. Гостите се опитаха да се върнат в мача в четвъртия гейм, в който подържаха минимална преднина до 16-14, но класата на домакините отново се оказа решаваща и след 25-22 те записаха втора победа.

219-сантиметровият диагонал Максим Сапожков бе над всички с 26 точки (4 аса, 1 блок и 57% ефективност в атака). Радослав Попов и Златан Йорданов се отчетоха с по 13 т. за успеха на Монтана. За гостите от Марек Димитър Дулчев бе най-полезен с 15 т., с две по-малко мача завърши Калоян Балабанов.

Монтана – Марек (Дупница) 3:1 (21-25, 25:20, 25:19, 25:22)

МонтанаМаксим Крескин, Максим Сапожков 26, Радослав Попов 13, Златан Йорданов 13, Александър Кордев 7, Тодор Костов 1 (Стефан Чавдаров 10, Виктор Костадинов 1, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.
Марек: Светослав Станков 3, Димитър Дулчев 15, Калоян Балабанов 13, Светослав Иванов 10, Павел Душков 9, Любчо Янков 3 (Стефан Узунов 1, Цветелин Цветанов 2, Ивайло Дамянов 1, Илиян Преспов 4, Дафин Коцаков-либеро). Треньор: Виктор Карагьозов.