Понеделник, Ноември 30, 2020
3 от 3 за Монтана в зала „Младост“ по пътя към топ 8 на Суперлигата

Монтана завърши без грешка участието си в квалификационния турнир в зала „Младост“. В последния си мач от група 4 домакините записаха чиста победа с 3:0 (27-25, 25-21, 25-11) над Славия и през новия сезон ще бъдат част от топ 8 на волейболната Суперлига.

Столичани оказаха яростна съпротива в първия гейм, който след много обрати монтанчани затвориха на 25. Втория също бе оспорван, но само в началото, а в третия гостите записаха едва 11 т.

По-рано през деня Марек също не допусна изненада и си осигури второто място в групата след като спечели с 3:1 (25-18, 23-25, 25-19, 25-13) мача си с Ботев (Луковит). Двата отбора ще се срещнат в допълнителен бараж помежду си за да определят кой от тях ще играе в първата и кой във втората осмица на Суперлигата.