Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cherve715/public_html/templates/gk_evonews/lib/menu/GKBase.class.php on line 96
Червен Картон - С 10 души Монтана повали ЦСКА 1948 (снимки)
Събота, Март 06, 2021
С 10 души Монтана повали ЦСКА 1948 (снимки)

Отборът на Монтана спечели изключително ценни три точки в борбата си за оцеляване в efbetлига след като измъкна минимална победа с 1:0 над абсолютния новак в елита ЦСКА 1948. Направи го с 10 души и с гол от дузпа на Тони Тасев. Преди мача с кратка церемония бе почетен единият асистент рефер Павлин Михайлов, за който това бе мач №100 в Първа професионална лига.

Двубоят започна с битка за надмощие в центъра на терена. В 11-та мин. пробив на Тасев по левия фланг завърши с центриране в наказателното поле, но там никои от играчите в синьо-бели екипи не успя да засече топката. Четири минути по-късно след образцова атака, този път от дясно, в пеналта бе намерен Давид Кики, но силният му шут бе спасен от вратаря Даниел Наумов. Гостите отговориха с удар на Васил Шопов, който не затрудни Благой Макенджиев.

В 20-та мин. монтанци поискаха дузпа за игра с ръка на Лазар Марин, но сигнал не последва. Главният съдия Васимир Ел-Хатиб обаче посочи бялата точка две минути по-късно, след като Георги Русев извърши нарушение срещу Тони Тасев, а потърпевшият бе точен за 1:0. В края на първото полувреме гол на Симеон Петров бе отменен заради засада.

След почивката гостите тръгнаха да обръщат резултата, но разчитаха предимно на балонни центрирания, които бяха лесно разгадаеми за защитата на Монтана. В 61-та мин. Сергей Георгиев несправедливо бе изгонен с втори жълт и червен картон. При повторението обаче ясно се вижда, че не нападателят на домакините, а зашитникът на ЦСКА 1948 Лазар Марин нарушава правилата. Останали с човек по-малко монтанци се върнаха в защита и не допуснаха сериозни опасности пред своята врата.

Монтана – ЦСКА 1948 1:0

Монтана: 30.Благой Макенджиев, 25.Александър Башлиев, 3.Иван Михов-кап., 24.Давид Кики, 33.Стефан Цонков, 4.Радослав Терзиев,8.Тони Тасев (70-5.Раян Сенхаджи), 22.Стефан Каменов (90-26.Стоян Предев), 23.Сергей Георгиев, 6.Янко Ангелов (76-20.Михаел Орачев), 11.Николай Минков. Треньор: Атанас Атанасов.

ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов, 14.Димитър Савов (65-21.Венцислав Василев), 87.Симеон Петров, 24.Лазар Марин, 44.Ангел Лясков (74-20.Ангел Бастунов), 18.Ивайло Чочев, 10.Васил Шопов, 11.Денислав Александров (46-9.Димитър Митков), 70.Георги Русев, 7.Марио Топузов, 33.Галин Иванов-кап. Треньор: Красимир Балъков.

Голмайстор: Тони Тасев (22-дузпа).

Главен съдия: Васимир Ел-Хатиб.

Асистенти: Петър Джугански, Павлин Михайлов.

Жълти картони: Радослав Терзиев,Сергей Георгиев, Николай Минков (Монтана); Лазар Марин (ЦСКА 1948).

Червен картон: Сергей Георгиев (Монтана 61-ва мин.).

Стадион: „Огоста“-без публика.