Неделя, Януари 17, 2021
Седем гола и изпусната дузпа в дербито на Пъстрина (снимки)

Сантос загуби у дома с 3:4 от отбора на Пъстрина в зрелищен мач, игран на стадиона в село Долно Белотинци.

Вратарят на гостите Петко Петков започна под рамката, но след почивката заигра като полеви играч и изпусна дузпа, а след това вкара красив гол с тупалка от 30 метра.

След половин час игра Ангел Ангелов-Боки изведе Пъстрина напред в резултата, с неспасяем удар с левия крак.

Шест минути по-късно Димитър Пемперски се справи със защитата на домакините и с шут от границата на пеналта покачи.

В последната си атака преди почивката Мирослав Цветанов върна един гол.

Отново Цветанов направи 2:2 в 80-та мин., а десет по-рано Петков изпорти дузпа.

В 88-та мин. самият Петков бе спънат в наказателното поле на домакините, но този път зад топката застана Росен Василев, който не сгреши.

60 секунди по-късно Петко Петков все пак записа името си сред голмайсторите, разписвайки се с шут от далеч.

Но това не бе всичко в мача.

Във втората минута на добавеното време Детелин Руменов напредна от ляво и от малък ъгъл изпрати топката в мрежата оформяйки крайния резултат.